• Sprzątanie świata klas I-III

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątanie świata klas I-III.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jak co roku jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W klasach I-III jak co roku przyłączyliśmy się do akcji Sprzątania Świata. Klasy sprzątały teren w najbliższym otoczeniu. W klasie II zorganizowano warsztaty na temat segregacji odpadów pn. Segregujemy sprzątamy- zmieniamy świat. Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w  lekcji na temat;  „Ziemia nasza planeta- chrońmy ją” I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie  różniła od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

Łucja Koncicka

18 września 2020 roku uczniowie klasy pierwszej wzięli  udział w 27 akcji  SPRZĄTANIA ŚWIATA, która odbywała się w dniach 18-20.09 pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Działania uczniów poprzedzone były pogadanką o konieczności segregowania śmieci i dbania o środowisko, w którym przebywamy. Uczniowie poznali  oznaczenia i  kolory pojemników do segregacji śmieci oraz zapoznali się z jej zasadami. Potem wyposażeni w rękawice ochronne oczyszczali ze śmieci najbliższą okolicę - zbierali śmieci do plastikowych worków, które po zapełnieniu zabezpieczono w wyznaczonym miejscu. Akcja zakończyliśmy  podsumowaniem, że  Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Beata Łęcka-Trzaska

• Narodowe czytanie

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe czytanie.

W pierwszych tygodniach września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czytała "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Akcję przeprowadzono na lekcjach języka polskiego oraz w trakcie zajęć koła teatralnego. Uczniowie klasy IV wysłuchali fragmentów tragedii i wykonali ilustracje do tekstu. Natomiast starsi uczniowie osobiście odczytali bardziej znane dialogi i monologi na forum klasy, a uczestnicy koła teatralnego wystąpili w ogrodzie szkolnym. Joanna Kordowska