• Dzień Bezpiecznego Internetu

9  lutego 2021 roku obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!”W ramach tegorocznych obchodów DBI  w klasach najmłodszych odbyły się warsztaty dla dzieci poprzedzone ciekawą interaktywną prezentacją.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska.

A.Gółkowska , Ł. Koncicka

Nowa galeria Bezpieczny Internet została dodana do albumu fotograficznego

• Zima w świetlicy

Na dworze jest mroźno… mamy porę roku zimę. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego lubią zimę. Dzieci uwielbiają zimę, a w szczególności kiedy jest dużo białego puchu. Zabawy na śniegu sprawiają im dużo radości i nie ma mowy wtedy o nudzie. Kto nie lubi jazdy na sankach, nartach czy łyżwach, albo rzucania się śnieżkami czy lepienia bałwana? W całej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Bałwanki opanowały nasze parapety okienne, nie ważne że były z papieru i tak wywołały uśmiechy na twarzach dzieci. Podopieczni świetlicy szkolnej wykonywali prace plastyczne przedstawiające pejzaż zimowy, ptaki w karmnikach - różnymi technikami, origami, wycinanie na podstawie szablonów, wyklejanie, odrysowanie. Wyklejały z podstawowych figur geometrycznych prace przedstawiające sporty zimowe. Słuchały wierszy, opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku.. A o to kilka zdjęć przedstawiających efekty ostatnich działań w świetlicy. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie zimą. Poniżej zapraszam do obejrzenia prezentacji i odpowiedzenia na zadane pytanie w formie quizu. Jolanta Błędzka

Nowa galeria Zima w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

• Karnawał w przedszkolu

Dnia 11.02.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o tematyce karnawałowej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, grach edukacyjnych i konkursach, w których tematem przewodnim był czas karnawału. Dzieci wykonały kolorowe maski, w których prym wiodły brokaty, różnokolorowe piórka oraz wstążki. Na koniec przedszkolaki z obu grup otrzymały okolicznościowe dyplomy. Justyna Woźniak

Nowa galeria Karnawał w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

• Spotkanie z Mikołajem w klasie 1

W tym roku Mikołajki obchodziliśmy w nietypowy sposób. Nie mogliśmy się razem spotkać w szkole, dlatego  4 grudnia 2020 roku rozmawialiśmy o tradycjach mikołajkowych na lekcjach online. Potem dzieci rysowały listy do Mikołaja słuchając piosenek o świętym, który przynosi dzieciom prezenty. Następnie wykonały figurkę Mikołajka – wycinały szablon, kolorowały go i sklejały. Swoimi pracami pochwaliły się, pokazując Mikołaje w kamerkach. W tym roku 6 grudnia wypadł w niedzielę, więc wychowawczyni „zamieniła” się w świętego Mikołaja i zawiozła upominki dla każdego Pierwszaka. Dzieci otrzymały kalendarze adwentowe i małe paczuszki.

Beata Łęcka-Trzaska

Nowa galeria Spotkanie z Mikołajem w klasie 1 została dodana do albumu fotograficznego

• Karnawał 2021 w klasie 1

Karnawał to czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to  wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Ogromną radość sprawia im wcielanie się w różne postaci z bajek, czy filmów dla dzieci. W tym roku z powodu pandemii nie mogły odbyć się coroczne bale karnawałowe, na których bawiliśmy się wspólnie przy skocznej muzyce, dlatego wychowawcy przygotowali zabawy i niespodzianki dla swoich wychowanków. W klasie 1 karnawałowy dzień obchodziliśmy 4 lutego 2021 roku. Najpierw dzieci obejrzały film edukacyjny, podczas którego mogły zobaczyć, skąd  Karnawał się wywodzi oraz jak jest obchodzony w Polsce i na świecie. Potem uczniowie wylosowali różne zadania, które musieli samodzielnie wykonać. Liczyła się kreatywność i logiczne myślenie. Kolejnym zadaniem było wykonanie masek karnawałowych. Dzieci otrzymały szablony, które ozdobiały według własnego pomysłu. Na zakończenie tego kolorowego dnia wychowawczyni wręczyła dzieciom nagrody za najładniejszy strój karnawałowy. Każdy mógł wykonać strój z rodzicami i przesłać zdjęcie. W tym roku królową karnawału została Oliwka Jarosz przebrana za Hawajkę, a tytuł króla otrzymał Paweł Płoszaj za strój robota. Wszystkie dzieci otrzymały upominki (dziękujemy p. Justynie Jarosz za ich zakup) oraz dyplomy i nagrody przygotowane przez wychowawcę klasy.

Beata Łęcka-Trzaska

Nowa galeria Karnawał 2021 w klasie 1 została dodana do albumu fotograficznego