• Powitanie Wiosny w klasie II
          • Powitanie Wiosny w klasie II

            Pierwszy dzień wiosny to okazja to pożegnania zimy i powitania wiosny. W tym dniu topi się kukłę Marzanny, a w niektórych częściach Polski dzień później obchodzi się gaik (lub maik).  Topienie marzanny – najpowszechniejszy zwyczaj z pierwszego dnia wiosny. Marzanna w mitologii słowiańskiej symbolizowała zimę i śmierć, a jej kukłę wykonywano i palono w pierwszy dzień wiosny od wieków. Współcześnie kukłę symbolizującą Marzannę robi się podobnie – ze słomy, tkanin i ozdób, na kształt kobiety. Zwyczajem jest, iż uczniowie w pierwszy dzień wiosny  uczestniczą w topieniu marzanny. W tym roku szkolnym z uwagi na pandemię coronavirusa powitanie wiosny obchodziliśmy nieco inaczej. Uczniowie w trakcie zajęć przyrodniczych szukali jej w ogrodzie szkolnym, obserwowali  zmiany w przyrodzie. W klasie założyli kącik przyrodniczy ,a w nim hodowlę rzeżuchy, cebuli oraz pierwszych kwiatków wiosennych. Sianie i sadzenie sprawiło im wielką radość. W trakcie zajęć technicznych wykonali ogródek wiosenny. Pożegnanie zimy i powitanie wiosny miało wymiar symboliczny.

            Ł. Koncicka

            Nowa galeria Powitanie Wiosny w klasie II została dodana do albumu fotograficznego

        • Powitanie Wiosny
          • Powitanie Wiosny

            W piątek, 19 marca 2021r. dzieci z naszego przedszkola przywitały Panią Wiosnę. Oprócz poszukiwań pierwszych oznak wiosny, słychać było też piosenki o tematyce wiosennej a przedszkolne sale ozdobiły okolicznościowe prace plastyczne. Na koniec dzieci przegoniły zimę tradycyjnie paląc Marzanny, które samodzielnie wykonały. Pani Wiosna przywitała wszystkich promykami słońca. Justyna Woźniak Nowa galeria Powitanie Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

        • Przygody kota Ciepłosława...
          • Przygody kota Ciepłosława...

             Przygody Kota Ciepłosława  - program edukacyjny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W tym roku szkolnym uczniowie klasy II i III  przystąpili do programu edukacyjnego pn. Przygody Kota Ciepłosława. Program przygotowany przez PGE Energia Ciepła. Razem  z Kotem Ciepłosławem i jego dwójką pomocników Felką Kaloryferką i Pstryczkiem Elektryczkiem rozpoczęliśmy edukacyjną przygodę. Uczyliśmy się o cieple, dowidzieliśmy się skąd się bierze, jak je oszczędzać. Kot Ciepłosław przygotował dla nas ciekawe lekcje, warsztaty online, filmy i gry edukacyjne. Zadaniem konkursowym było przygotowanie  pracy plastycznej w formie komiksu o tematyce poruszanej w  realizowanych scenariuszach.  Bez względu na ocenę komisji udział w programie podniósł świadomość ekologiczną wśród najmłodszych i poszerzył wiedzę na temat ciepła i jego oszczędzania.

            Ł. Koncicka  A. Michalska

            aNowa galeria Przygody kota Ciepłosława... została dodana do albumu fotograficznego

        • My się zimy nie boimy...
          • My się zimy nie boimy...

            My się zimy nie boimy!

            W  roku szkolnym 2020/2021 zima cudownie nas zaskoczyła. Największe mrozy przypadły w miesiącu lutym. Temperatury spadały nocą do – 20°C.  Klasy najmłodsze mimo panującej pandemii uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych w formie stacjonarnej. Ten piękny zimowy czas wykorzystaliśmy na gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz lepienie bałwanów. Nie zabrakło również bitwy na śnieżki. Dzieci nie kryły radości z panującej aury.

            Ł.Koncicka

            Nowa galeria My się zimy nie boimy... została dodana do albumu fotograficznego

        • Ptasia gospoda - projekt...
          • Ptasia gospoda - projekt...

            Ptasia gospoda- projekt matematyczno- przyrodniczy w klasie II

            W klasie 2 przez okres 2 tygodni  w miesiącu lutym realizowano projekt matematyczno- przyrodniczy pn. Ptasia gospoda Głównym celem projektu było rozbudzenie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych uczniów związanych z obserwacją ptaków karmniku, analizą matematyczną dotyczącą przeliczania, porównywania liczb i rozwiązywania problemów matematycznych. Realizacje projektu zaczęliśmy od obserwacji ptaków w wcześniej wykonanym karmniku. Zostały one zapisane w karcie obserwacji. Informacje pozwoliły dzieciom zgromadzić dane do obliczeń matematycznych i innych analiz. Ciekawym zadaniem w projekcie było poznanie budowy ptaka ze zwróceniem uwagi na pióra ptaków, rozpoznawanie ich oraz przygotowanie informacji na ich temat. Zdobyte wiadomości zainspirowały dzieci do wykonania ciekawych prac plastycznych. Łucja Koncicka

            Nowa galeria Ptasia gospoda - projekt... została dodana do albumu fotograficznego

          • Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

            W dniu 03.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Wycieczka była nagrodą dla 45 uczniów klas IV-VIII za najlepsze wyniki nauczania. Uczniowie odwiedzając wszystkie stanowiska w Centrum EXPERYMENTU wykonywali wiele doświadczeń, a tym samym odkrywali osiągniecia techniki i nauki. Wszystkim uczestnikom wycieczki towarzyszyła wielka radość z udanych doświadczeń i odkryć. Na zakończenie wycieczki jednogłośną decyzją, uczniowie odwiedzili MacDonald’s, gdzie posilili się wybranymi smakołykami.

            Mariola Strzelczyk