• Wiosenna łąka

    • Dzieci z grupy 3-5 latkow wykonały pracę tematyczną pn. "Wiosenna łąka " doskonaląc nie tylko umiejętności manualne i twórczą wyobraźnię ale też współpracę w mniejszych grupach.

     Justyna Woźniak

   • Dzień Ziemi

   • Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, Ziemię ratować, nigdy nie śmiecić i uczyć tego wszystkiego inne dzieci. Tymi słowami można krótko podsumować obchodzony 22 kwietnia "Dzień Ziemi". Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach o tematyce dbania o naszą planetę. W mniejszych grupach wykonały pracę techniczną "Ziemia- nasza planeta". Swoją ekologiczną wiedzę utrwaliły i sprawdziły dzięki quizowi wiedzy, na koniec otrzymując zasłużoną odznakę "Przyjaciela Ziemi". 

    Justyna Woźniak

    • "Mały ekolog to ja!"

    • W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzona jest innowacja pt. "Mały ekolog to ja!", której opiekunem jest pani Justyna Woźniak. Ma ona na celu szerzenie postaw proekologicznych a także wzbogacenie wiedzy na temat środowiska i konieczności dbania o nie na co dzień. Przedszkolaki podczas zajęć nie tylko poznają zasady segregacji śmieci, ale też aktywnie dbają o przestrzeń wokół przedszkola, pilnując czystości a także siejąc wiosenne kwiaty przed wejściem do placówki. Razem stworzyły też "Kodeks małego ekologa", w którym zawarły najważniejsze zasady, tórymi Ponadto dzieci wzbogaciły wiedzę na temat obiegu wody w przyrodzie, z zaciekawieniem uczestniczyły w zabawach badawczych. Oprócz tego dzieci wiedzą już jak należy dbać nie tylko o rośliny, ale też o zwierzęta, szczególnie w czasie zimy. W tym roku chętnie dokarmiały głodne ptaki, które odwiedzały nasze przedszkole. Dzięki takim zajęciom dzieci częściej zwracają uwagę na właściwe zachowania. Małymi krokami w odpowiednim kierunku ku środowisku.

     Justyna Woźniak

    • Powitanie Wiosny

    • W piątek, 19 marca 2021r. dzieci z naszego przedszkola przywitały Panią Wiosnę. Oprócz poszukiwań pierwszych oznak wiosny, słychać było też piosenki o tematyce wiosennej a przedszkolne sale ozdobiły okolicznościowe prace plastyczne. Na koniec dzieci przegoniły zimę tradycyjnie paląc Marzanny, które samodzielnie wykonały. Pani Wiosna przywitała wszystkich promykami słońca. Justyna Woźniak

    • Królewska korona

    • Dzieci z grupy 3-5 latkow wykonały pracę plastyczna " Krolewska korona" związana z tematem tygodnia: " W krainie basni".

    • Walentynki

    • W dniu 15.02.2021r. w przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach, na których wypowiadały się na temat uczuć do rodziców i innych członków rodziny, konieczności dbania o przyjaciół, dla których namalowały ogromne serca. Na koniec zostały wręczone każdemu walentynkowe upominki. Justyna Woźniak

    • Karnawał w przedszkolu

    • Dnia 11.02.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o tematyce karnawałowej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, grach edukacyjnych i konkursach, w których tematem przewodnim był czas karnawału. Dzieci wykonały kolorowe maski, w których prym wiodły brokaty, różnokolorowe piórka oraz wstążki. Na koniec przedszkolaki z obu grup otrzymały okolicznościowe dyplomy. 

     Justyna Woźniak

    • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     „Babci i dziadka przyznać to trzeba- każdemu dziecku w życiu potrzeba”. W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszym przedszkolu dzieci przygotowały program artystyczny z tej okazji. Wiersze i piosenki o bohaterach tych dni rozbrzmiały wesoło w przedszkolnych salach. Dzieci przygotowały własnoręcznie upominki, które wręczyły swoim babciom i dziadkom po powrocie z przedszkola.

     Film - Dzien_Babci_i_Dziadka_-_grupa_6-latki_1.av- kliknij w link

     Film Dzień Babci i Dziadka - grupa 3-5 latki  - kliknij w obrazek

     Justyna Woźniak

    • Zima, zima...

    • Po długim oczekiwaniu nareszcie przyszła do nas zima. Posypała śniegiem, oszroniła drzewa, zamroziła kałuże, namalowała piękne wzory na szybie. Dzieci już od drugiego tygodnia ferii mogły cieszyć się białym puchem na dworze. Razem ulepiły bałwana, zorganizowały bitwę na śnieżki a także uczestniczyły w zabawach badawczych. Z ciekawością obserwowały śnieg zmieniający stany skupienia, badały jego właściwości a na koniec zabarwiły go farbkami wykonując pracę plastyczną.

     Justyna Woniak

  • Uczennica zerówki Patrycja Puczkowska zdobyła nagrodę w konkursie organizowanym przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. W tym roku aby wziąć udział w konkursie należało wykonać przestrzenną ozdobę choinkową. Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

   Justyna Woźniak

               

    • Kapelusz Pani Wrony - przedstawienie teatralne

    • Dzięki uprzejmości Teatru Baj Pomorski w Toruniu dzieci z naszego przedszkola miały możliwość w dniu 23 grudnia 2020r. obejrzeć online spektakl teatralny "Kapelusz Pani Wrony". W utworze Danuty Parlak Pani Wrona to wytworna dama, którą każdy podziwia za jej nienaganny szyk. Pewnego razu gubi jednak najcenniejszy element swej garderoby. Fakt ten stanowi dla niej powód do ogromnej rozpaczy. Po skrupulatnie dokonanym śledztwie okazuje się, że wyżej wymieniony Kapelusz przypadkiem odegrał ważną rolę w życiu pewnej ptasiej rodziny. Zabawne perypetie Pani Wrony bardzo się dzieciom podobały a po skończonym spektaklu jeszcze długo dzieliły się emocjami i spostrzeżeniami. Kolejne przedstawienie tym razem pt. "Dzielny ołowiany zołnierzyk" będą miały możliwość obejrzenia juz 29 grudnia i na pewno będzie to też opowieść, która przyniesie wiele emocji. 

     Justyna Woźniak

    • Dzień Pluszowego Misia

    • W poniedziałek 21.12.2020r. w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wspólnie zaśpiewały piosenkę o bohaterze dnia, stworzyły misia z plasteliny oraz z kółek papieru. Następnie obejrzały film edukacyjny a także poprzez pracę plastyczna pokazały  jak  wyglądają ich domowe misie- przytulanki. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale Przyjaciół Pluszowego Misia oraz miały okazję zapozować do misiowego zdjęcia.

     Justyna Woźniak

    • Mikołajki

    • W piątek 4 grudnia 2020r. do przedszkolnych sal przywędrowały ubrane na czerwono elfy- pomocnicy Świętego Mikołaja. Z okazji Mikołajek dzieci napisały list do Świętego Mikołaja, obejrzały przygotowany specjalnie a tą okazję spektakl teatralny "Mikołaj i jego elfy" oraz wykonały pracę plastyczną o głównym bohaterze tego dnia. W tym dniu dzieci zakończyły pobyt w przedszkolu wesołymi zabawami i tańcami o tematyce świątecznej.

     Justyna Woźniak

    • "Hokus- pokus czary mary...niech się spełnią andrzejkowe czary..."

    • Tymi słowami dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły zabawę andrzejkową. W poniedziałek 30 listopada tłumnie przybyły do przedszkolnych sal czarodziejki, czarodzieje oraz inne postaci znane najmłodszym. Wróżono m.in. z serc z imionami, szeregu butów, z wosku lanego tradycyjnie przez dziurkę od klucza. Poza tym wesołe tańce przy piosenkach dziecięcych przeplatały się z zabawami. Na koniec na najmłodszych czekał poczęstunek.

     Justyna Woźniak

    • Dzień Niepodległości w przedszkolu

    • Dnia 10 listopada br. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Niepodległości. Z tej okazji każda z grup przygotowała krótki program artystyczny, w którym znalazły się wiersze i pieśni patriotyczne. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym online pt. "Spektakl i koncert patriotyczny". Na koniec dzieci wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu"- gdzie punktualnie o godz. 11.11 odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Justyna Woźniak

    • Pasowanie na przedszkolaka

    • "Bo dziewczynki i chłopaki to najfajniejsze przedszkolaki". Dnia 29.10.2020r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy 3-5 latków "Biedronek" przygotowały z tej okazji wiersze i piosenki dot. przedszkola. Na koniec najmłodsi uroczyście wypowiedziały tekst ślubowania. Wychowawca Justyna Woźniak dokonała aktu pasowania na przedszkolaka oraz wręczyła okolicznościowe dyplomy. Witamy serdecznie w gronie przedszkolaków.  Justyna Woźniak

    • Święto Jesieni

    • Święto Jesieni. Przyszła barwna pani, kolorem zaczarowała, liście z drzew zrzuciła, lato przegoniła. Dzieci z obu grup przedszkolnych w poniedziałek 5 października obchodziły „Święto Jesieni”. Barwne dary jesieni w postaci wszelakich dyń, liści czy kasztanów i żołędzi ozdobiły przedszkolne sale. Pierwszym zadaniem było przyjście do przedszkola ubranym w kolory jesieni. Następnie przedszkolaki wcieliły się w Panią Jesień i z kolorowymi wstążkami tańczyły w rytm jesiennych piosenek. Było też porządkowanie zmieszanych skarbów jesieni- kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek, a także rzut do celu kasztanem. Na koniec dzieci ozdobiły wspaniałymi kolorami Panią Jesień i jej suknię. Oficjalnie przywitaliśmy nową porę roku. Justyna Woźniak

    • Dzień Chłopaka w  przedszkolu

    • Dzień Chłopaka. W dniu 30 września br. dziewczęta z obu grup przedszkolnych przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz życzeń i uśmiechów były również upominki. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały z rąk wychowawczyń odznaki Super Chłopaka a także Super Koleżanki. Justyna Woźniak

    • Sprzątanie Świata

    • "O planetę dbamy-zaśmiecać jej nie damy!" Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Na początku odbyła się pogadanka na temat dbania o środowisko i wpływu człowieka na nie. Wspólnie z wychowawcami w praktyczny sposób poznały zasady segregowania  śmieci. Na koniec jako dzielni  strażnicy porządku posprzataly przedszkolny ogród. Justyna Woźniak

     Sprzątanie Świata w przedszkolu

   •                         Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

   • 1 września br. rozpoczął się długo wyczekiwany rok szkolny. Sale naszego przedszkola znów wypełniły śmiech i gwar naszych najmłodszych. Jednak trwająca wciąż pandemia spowodowała, że konieczne było zorganizowanie nauczania w ten sposób, by zapewnić bezpieczeństwo uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. W tym roku nie odbyły się tradycyjne sierpniowe dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. To właśnie z rodzicami dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją Dyrektor Mariola Strzelczyk wraz z wychowawcami oddziałów przedszkolnych p. Małgorzatą Januszewską i p. Justyną Woźniak zorganizowały spotkanie. Przedstawiono wytyczne i zasady funkcjonowania placówki w czasie pandemii oraz najważniejsze informacje dot. przedszkola jak i realizowanego projektu „Supermoc Przedszkolaków”. Oby ten rok szkolny będzie dla nas łaskawszy i pozwoli zrealizować wszystko co zaplanowane.

    Justyna Woźniak

  • ROK SZKOLNY 2020-2021

    • Zakończenie roku w przedszkolu...

    • Zakończenie roku - "Życie składa się z powitań i pożegnań" Tymi słowami wychowawczyni pani Małgorzata Januszewska powitała dzieci oraz ich rodziców na uroczystości zakończenia roku. Niestety pandemia korona wirusa spowodowała, że w tym roku nie odbyło się tradycyjne, znane wszystkim uczniom zakończenie roku szkolnego. Okazję do osobistego podziękowania i pożegnania się z nauczycielem oraz z kolegami miały tylko dzieci z zerówki, rozpoczynające od września pierwszą klasę. Uczniowie zaprezentowali krótkie wierszyki i wakacyjną piosenkę. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego oraz pamiątkowe książki.  Natomiast pani Paulina Jerzyk w imieniu rodziców podziękowała wychowawcy za trud i przygotowanie dzieci do kolejnego etapu edukacji. Justyna Woźniak

    • SARS-COWID19

    • Sytuacja spowodowana wirusem SARS-COVID 19 spowodowała, że od dnia 16.03.2020r. szkoły i przedszkola zostały zamknięte. Zajęcia odbywały się w sposób zdalny. Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele musieli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości oraz nauczyć się pracować online. Należy tu zwrócić uwagę na zaangażowanie rodziców i współpracę z wychowawcami w zdalnym nauczaniu. Od dnia 25 maja br. swoją działalność opiekuńczą w reżimie sanitarnym wznowiło przedszkole. Łącznie pięcioro dzieci z obu oddziałów zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz dbając o higienę uczęszczały do placówki. Jednocześnie zajęcia dydaktyczne były prowadzone w sposób zdalny. Dzieci do końca roku szkolnego nie powróciły na zajęcia stacjonarne. Justyna Woźniak

    •                             Wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym                organizowanym przez KRUS

    • Wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci organizowanym przez KRUS. Uczeń klasy „0” Oddziału Przedszkolnego w Nebrowie Wielkim Wiktor Woźniak otrzymał wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Praca Wiktora została dostrzeżona wśród 1843 prac plastycznych nadesłanych na konkurs ze 130 szkół województwa pomorskiego. Laureaci wyłonieni w Oddziale Regionalnym KRUS w Gdańsku awansowali do szczebla centralnego konkursu. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Ma również zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Należało wykonać pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane były w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII). Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.

                                                                                                                   Justyna Woźniak

    • Śnieżka i fantastyczna siódemka

    • Dnia 25 lutego br. obie grupy przedszkolne wybrały się do kina Helios w Grudziądzu na bajkę “Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Historia dobrze wszystkim znana została przedstawiona w uwspółcześniony sposób i bardzo dużą dawką humoru. Śmiech i opowieści  dzieci było słychać jeszcze długo po seansie. Justyna Woźniak

     "Śnieżka i fantastyczna siódemka"

    • Dzieci Seniorom

    • Jak co roku w Tłusty Czwartek seniorzy, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w budynku dużej szkoły. Już po raz XI odbyło się Spotkanie Trzech Pokoleń “Dzieci Seniorom”. Na początku zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły Mariola Strzelczyk życząc dobrej zabawy i niezapomnianych wspomnień i mnóstwa wzruszeń. Uczniowie klasy “0” Maria Jerzyk oraz Fabian Kuchnicki rozpoczęli część artystyczną krótkimi, zabawnymi wierszykami. Następnie prowadząca uroczystość Jadwiga Rogowska zapowiadała uczniów szkoły i przedszkola. Dzieci z najmłodszej grupy zaprezentowały zabawę taneczną “Trzy kółeczka”, a uczniowie klasy zerowej zaśpiewali piosenkę “Dla babci i dziadka”. Oprócz najmłodszych uczniów wystąpili również uczniowie klas I- III i V, którzy śpiewem i tańcem urozmaicili całe spotkanie. Podczas występów zaproszonych gości można było spróbować domowych ciast i oczywiście tradycyjnie pączków. Justyna Woźniak

     Dzieci Seniorom

    • Bal karnawałowy

    • Tuż po przerwie świątecznej na dzieci czekała niespodzianka- Bal karnawałowy zorganizowany w budynku dużej szkoły. W piątek 10 stycznia 2020r. przedszkolaki przebrani za swoich ulubionych bohaterów bawili się na zabawie karnawałowej. Była prezentacja każdego przebrania, wspólne tance, konkursy a także owocowo- słodki poczęstunek. Justyna Woźniak

     Bal karnawałowy

    • Wigilia szkolna

    • W piątek, 20 grudnia w budynku dużej szkoły odbyła się wigilia szkolna. Po przywitaniu przybyłych gości, w tym Wójt Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej, Dyrektor szkoły Mariola Strzelczyk przekazała głos uczniom klas III. Przygotowali oni pod okiem p. Iwony Krupy przedstawienie ukazujące przyjście Jezusa na świat. Po Jasełkach Dyrektor szkoły złożyła wszystkim serdeczne życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, po czym uczniowie, pracownicy szkoły oraz goście łamali się opłatkiem. Na koniec każda z klas zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę. Justyna Woźniak

     Wigilia szkolna

    • Kiermasz Świąteczny w Sadlinkach

    • W dniu 18 grudnia br. w Sadlinkach odbył się po raz kolejny kiermasz bożonarodzeniowy. Dzieci z przedszkolnego koła tanecznego pod kierunkiem p. Justyny Woźniak zaprezentowały układ taneczny do piosenki Jingle Bells Rock. Po części artystycznej, w której wystąpili również uczniowie klasy I i koło muzyczne a także uczniowie przedszkola i szkoły w Sadlinkach, wszyscy uczestnicy kiermaszu mieli możliwość skosztować barszczu z uszkami. Poza tym dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie dekorowano pierniczki a także stanowiska z ozdobami bożonarodzeniowymi. Na koniec tradycyjnie wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj. Justyna Woźniak

     Kiermasz Bożonarodzeniowy

    • Andrzejki w przedszkolu

    • Andrzejki to idealna okazja do zapoznania z dawnymi tradycjami. W piątek 29 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły przenieśli się na chwile w świat wróżb i magii. W przebraniach wróżek i czarodziei i uczestniczyli w zabawie z okazji imienin Andrzeja. Dzieci przepowiadały najbliższą podroż poprzez zabawę  z butami, losowały imiona przyszłych wybranków, dowiedziały się kim będą w przyszłości oraz łączyły wylosowane motywy zwierząt z własnym charakterem. Wróżbom towarzyszyła wspólna wesoła zabawa przy utworach dziecięcych. Na koniec na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek. Justyna Woniak

     Andrzejki w przedszkolu

    • Opowieść Wigilijna

    • Musi być dobro, żeby mógł zadziałać strach to myśl przewodnia przedstawienia teatralnego pt. Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. W dniu 26 listopada uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny uczestniczyli w niezwykle ciekawym przedstawieniu teatralnym opowieści wigilijnej. Treść spektaklu zawiera wiele walorów wychowawczych jakże potrzebnych na dzisiejsze czasy. Nasi młodzi widzowie doskonale zrozumieli, że nawet zły człowiek może zmienić się . Zachwyt wśród dzieci wywołały  postacie duchów, niezwykłe stroje i oprawa muzyczna. To było ciekawe spotkanie z prawdziwym teatrem, a jednocześnie wprowadzenie w tematykę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.  Łucja Koncicka


     Opowieść Wigilijna

      

    • Teatralia 2019

    • W dniach 23 – 25 listopada 2019r w kwidzyńskim kinoteatrze odbyły się XXIX Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. Celem spotkań  jest rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń nauczycieli i instruktorów, prezentacja dorobku artystycznego. W tym roku oddział przedszkolny reprezentowała grupa dzieci 5-6 letnich w przedstawieniu pt. „Sen Zosi” Dzieci doskonale wcieliły się w postacie z bajki i odegrały swoje role. Za odwagę i talent artystyczny oraz piękną dekoracje i stroje zostali nagrodzeni wielkimi  brawami. Od Organizatorów  imprezy otrzymali  ogromną  maskotkę  misia oraz słodycze. Do udziału w przeglądzie grupę „MałeTalenty” przygotowała  Małgorzata Januszewska. 

     Teatralia 2019

   • Pasowanie na przedszkolaka

   • Uroczystość pasowania na przedszkolaka to bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka i rodzica. W dniu 5 listopada 2019r. nowi uczniowie naszej szkoły stali się pełnoprawnymi przedszkolakami. Po przywitaniu Pani Dyrektor Marioli Strzelczyk oraz zebranych gości  dzieci z grupy 3-5 latków oraz z grupy „0” zaprezentowały program artystyczny.  Recytowały przygotowane wiersze oraz zaśpiewały piosenki, także w języku angielskim. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci, które w tym roku zaczęły swoją przygodę ze szkołą. Wspólne zdjęcie upamiętniło tak ważny dzień. Justyna Woźniak

   • Wyjazd do Smykolandii

   • 30 października 2019 roku na dzieci czekała nie lada niespodzianka- wyjazd do „Kulkolandii” w Kwidzynie. Sala zabaw zachwyciła najmłodszych różnorodnością atrakcji i wyposażeniem. Po ustaleniu zasad bezpiecznej zabawy przedszkolaki z naszej szkoły mogły wspólnie wznosić konstrukcje z klocków o różnych rozmiarach i fakturach, korzystać z kącików zainteresowań a przede wszystkim rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez pokonywanie małpiego gaju z torem przeszkód, trampoliną i zjeżdżalniami. Sądząc po uśmiechach najmłodszych- niespodzianka się udała. Justyna Woźniak

    • Wyjazd do teatru na przedstawienie "Lampa Aladyna".

    • Obcowanie z kulturą jest bardzo ważne i warto zacząć przygodę z nią już od najmłodszych lat. Dzieci z przedszkola udały się w czwartek (17 października 2019r.) do Kinoteatru w Kwidzynie na przedstawienie „Lampa Alladyna”. Sztuka była wystawiana przez aktorów z Teatru Muzycznego w Gdyni. Przygody głównego bohatera, jego magicznego Dżina, księżniczki Jasminy i przebiegłego Dżafara wprowadziły dzieci w magiczny świat. Warto zwrócić uwagę na bogatą scenografię i oprawę świetlną. Po powrocie do przedszkola, najmłodsi dzielili się swoimi przeżyciami i emocjami. Justyna Woźniak

     Lampa Aladyna

    • Dzień Edukacji Narodowej

    • W piątek 11 października 2019r. dzieci z uśmiechem na ustach składały serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w kalendarzu uroczystości. Tradycyjnie uczczono go uroczystym apelem. Po przywitaniu zebranych gości, w tym Wójt Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej, przedstawicieli Rady Rodziców, Rady Szkoły, emerytowanych nauczycieli naszej szkoły oraz nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów, Dyrektor Mariola Strzelczyk w kilku słowach podziękowała za trud włożony w swoją pracę. Następnie o odebranie nagród Wójta Gminy Sadlinki oraz Dyrektora Szkoły zostali poproszeni nauczyciele jak i pracownicy administracji. Po oficjalnej części przyszedł czas na część artystyczną, podczas której uczniowie ze Szkoły Podstawowej zaprezentowali wiersze, scenki humorystyczne oraz umiejętności wokalne. Justyna Wożniak

     Dzień Edukacji Narodowej

    • Wycieczka do lasu

    • Jesień to piękna pora roku. Wszędzie można podziwiać kolorowe liście, spadające kasztany i żołędzie. Przedszkolaki  z grupy 3-5 latków i 5-6 latków w środę 25 września wybrały się na wycieczkę do lasu w Okrągłej Łące. Dzieci wraz z opiekunami obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, zbierały dary jesieni a największym zainteresowaniem cieszyły się okazałe grzyby, które dzieci odnalazły wśród leśnych ścieżek. Na koniec, po zasłużonym poczęstunku w leśnej altance, przedszkolaki powitały panią jesień wspólna zabawą i wesołą piosenką. Justyna Woźniak

     Las jesienią

    • Święto Powideł Nebrowskich

    • Święto Powideł Nebrowskich stało się już tradycją w naszym przedszkolu. W sobotę 21 września dzieci tłumnie zgromadziły się przy placu straży pożarnej w naszej wsi. Grupa młodsza pod okiem pani Justyny Woźniak zaprezentowała piosenkę „Wesoła piosenka” wraz z układem choreograficznym. Natomiast grupa 5-6 latków zatańczyła do piosenki „Polka prawdziwa”. Występy a przede wszystkim odwaga i śmiałość naszym najmłodszych zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej, dzieci wraz z rodzicami mogły spróbować wyrobów koła gospodyń jak i własnoręcznie mieszać powidła w kotle za pomocą „bociana”. Justyna Woźniak

     Święto Powideł Nebrowskich

    • Wizyta Policji w przedszkolu

    • W środę 11 września 2019r. progi naszego przedszkola odwiedziły panie policjantki wraz z przedstawicielami PSB Mrówka i maskotką mrówki. Zarówno dzieci z grupy zerowej jak i z grupy najmłodszej powitały uśmiechami przybyłych gości. Sierżant sztabowy Anna Filar i sierżant sztabowy Karolina Warchlewska opowiedziały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa zarówno w drodze do przedszkola ale i w czasie wolnym. Dzieci mogły pochwalić się znajomością numerów alarmowych. Na koniec wizyty przedszkolaki otrzymały odblaski i słodki upominek. Justyna Woźniak

     Wizyta Policji w przedszkolu

   • Nowy rok przedszkolny

   • 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Tego dnia Dyrektor Mariola Strzelczyk serdecznie powitała rodziców i opiekunów naszych przedszkolaków. Zapoznała też ze zmianami w funkcjonowaniu przedszkola z uwagi na realizowany projekt „Supermoc przedszkolaków”. Jednocześnie rodzice mogli podziwiać bogate wyposażenie sal a także świeżo wyremontowane pomieszczenia. Warto dodać, że dla wielu dzieci był to wyjątkowy dzień rozpoczynający ich przygodę w przedszkolu. Życzymy mnóstwa uśmiechu, zabawy, owocnej nauki a także pierwszych przyjaciół. Justyna Woźniak

  • NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2019-2020

    • Zakończenie roku w przedszkolu

    • Zakończenie roku szkolnego. We wtorek 18.06.2019r. to dzień, w którym dzieci z przedszkola zakończyły rok szkolny 2018/2019. W budynku dużej szkoły zebrały się najmłodsi oraz ich najbliżsi. Na uroczystości obecne były również pani Dyrektor Mariola Strzelczyk oraz pani Wicedyrektor Łucja Koncicka. Po przemówieniu pani dyrektor, dzieci z grupy „O” krokiem poloneza pożegnały przedszkole. Następnie program artystyczny przedstawiły dzieci z grupy 3-5 latków. Na zakończenie przedszkolaki ze starszej grupy wesoło recytowały wiersze oraz zaśpiewały wakacyjne piosenki. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród a także pamiątkowe zdjęcie. Justyna Woźniak

   • Turniej wiedzowo-sportowy "Co w trawie piszczy"

   • VIII Edycja Turnieju Wiedzowo- Sportowego „Co w trawie piszczy?”odbyła się dnia 10 czerwca 2019r. w ogrodzie przy budynku małej szkoły. Gośćmi a jednocześnie przeciwnikami naszych 6-latków były dzieci z przedszkola w Sadlinkach. Wszystkich uczestników przywitała pani Marzena Pomianowska,a w jury zasiadły oprócz niej pani Ewa Złotnik- dyrektor przedszkola w Sadlinkach oraz pani Barbara Czumiel- pielęgniarka. Nad przebiegiem turnieju czuwała pani Małgorzata Januszewska. Dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych, matematyczno- humanistycznych oraz przyrodniczo- ekologicznych. Pozostałe dzieci zadbały o głośny doping swoich kolegów. Przedszkolaki z Nebrowa Wielkiego zajęły następujące miejsca: Pszczółki- I miejsce a Pasikoniki IV, natomiast dzieci z przedszkola w Sadlinkach zajęły: II miejsce- Motyle a III miejsce- Biedronki. Dla wszystkich zespołów czekały nagrody oraz poczęstunek. Justyna Woźniak

    • Wycieczka do Dinoparku

    • W dniu 3 czerwca 2019r. dzieci z okazji Dnia Dziecka wyjechały na wycieczkę do Dinoparku do Malborka. Wyposażone w jednakowe kamizelki dzieci bezpiecznie udały się zobaczyć dinozaury i smoki. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja. Pierwszym miejscem, do którego zostały zaproszone było kino 5D, gdzie poprzez wiatr, krople wody, powiew wiatru i ruchome fotele mogły przenieść się w prehistoryczny świat. Następnie przedszkolaki dotarły na ścieżkę edukacyjną. Pośród drzew miały okazję dostrzec różne rodzaje dinozaurów i smoków a także wysłuchać opowieści „Zaklętego drzewa”. Atrakcją były też zwierzęta znajdujące się na terenie Dinoparku, jak alpaki, daniele czy żurawie. Na końcu ścieżki dzieci zobaczyły jak wyglądał świat przed milionami lat z perspektywy człowieka i towarzyszących mu mamutów. Pamiątkowe zdjęcie było ostatnim punktem wycieczki z okazji święta najmłodszych. Justyna Woźniak

     Galeria

    • Wyjazd do Sadlinek

    • W piątek 31 maja 2019 r. dzieci z obu grup przedszkolnych udały się do Sadlinek. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Straży Pożarnej. Najmłodsi mogli wykazać się znajomością numerów alarmowych. Zostali zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa oraz procedurami obowiązującymi podczas różnych sytuacji, jakie mają miejsce w życiu codziennym. Mieli okazję obejrzeć sprzęt ratowniczy, w tym nosze, aparat do resuscytacji czy butle tlenowe i maski. Po tej części przyszła pora na najbardziej oczekiwaną atrakcje, a mianowicie zwiedzenie samochodu ratowniczego. Straż może się pochwalić profesjonalnym wyposażeniem, które z dumą prezentowali będący na służbie strażacy. Dzieci zostały zaproszone też do wozu strażackiego, gdzie mogły poczuć się jak prawdziwy strażak. Kolejnym punktem wyjazdu było odwiedzenie punktów usługowych. Przedszkolaki wybrały się do kwiaciarni, stacji paliw oraz do Powiślańskiego Banku Spółdzielczego. W każdym z punktów zostały zaznajomione ze specyfiką usług a także mogły na własne oczy zobaczyć pracę osób obsługujących te miejsca. Z myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka oraz w podziękowaniu za uważne słuchanie i aktywne branie udziału w rozmowie, dzieci otrzymały upominki w każdym z odwiedzonych miejsc. Z uśmiechami i nowymi doświadczeniami wrócili do przedszkola. Justyna Woźniak

     Galeria

    • Dzień Mamy i Taty

    • „Mamo i Tato, weźcie mnie na ręce, kochajcie mnie mocno, ja nie chcę niczego więcej…”. W dniach 23 i 24 maja kolejno dzieci z grupy młodszej i zerówki gościły swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Swoimi wierszami, piosenkami i tańcami chciały podziękować za trud włożony w wychowanie, cierpliwość i bezinteresowną miłość. Każde dziecko miało okazję zaprezentować się przed najbliższymi. Wzruszeniom i brawom dumnych rodziców nie było końca. Chcąc zachować jak najdłużej tej dzień w pamięci, dzieci przekazali na ręce rodziców własnoręcznie wykonane upominki. Justyna Woźniak

     Galeria

    • Wycieczka do Eko-Inicjatywy

    • Dnia 1 kwietnia 2019r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Stowarzyszenia  „Eko- Inicjatywa” w Kwidzynie. Zarówno pani Eliza jak i pan Jakub zabrali dzieci w interesującą ekologiczną podróż. Dzieci w interesujący sposób dowiedziały się, jakie znaczenie ma woda w naszej przyrodzie oraz zdrowe pożywienie. Następnie mogły segregować odpady zgodnie z obowiązującymi zasadami. Nas wszystkim czuwali niezwykle sympatyczni pracownicy stowarzyszenia. Na koniec spotkania przedszkolaki wybrały się do wiosennego ogrodu, w którym mogły podziwiać dziuple ptaków zamieszkujących ogród oraz spacerować i odpocząć w altankach wykonanych z wierzbowych witek. Wiedza, jaką otrzymały dzieci podczas zajęć z pewnością zostanie spożytkowana w codziennym życiu maluchów. Justyna Woźniak

     Galeria

    • "Wiosna, wiosna, ach to ty"

    • „Wiosna, wiosna, ach to ty!” Dnia 21 marca w przedszkolu przywitaliśmy tak długo oczekiwaną porę roku. Dzieci tego dnia przekroczyły próg przedszkola z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami Marzanny. Jedne były małe - w sam raz do trzymania w dziecięcej ręce, inne okazałych rozmiarów - ale łączyło je jedno - wszystkie były bardzo kolorowe. Obie grupy przedszkolne wymachując kukiełkami i śpiewając poznane wiosenne piosenki, przemaszerowały przez wieś. Kolorowy pochód wzbudził niemałe zainteresowanie mieszkańców. Po dotarciu nad jezioro nadszedł czas by spalić przyniesione Marzanny i tym samym pożegnać zimę. Dzieci głośno skandowały odchodzącą porę roku a witały tą, na którą tak długo czekały. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi emocjami i przeżyciami z wiosennego pochodu, który stał się już tradycją w naszej szkole. Justyna Woźniak

     Galeria

    • Dzień Otwarty

    • Dnia 11 marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Otwarty”. Gości serdecznie powitała  pani dyrektor Mariolę Strzelczyk. Rodzice mieli możliwość zapoznania się z ofertą, zasadami oraz zapisami najmłodszych dzieci do przedszkola na przyszły rok 2019/2020. Bardzo ważnym punktem było również poinformowanie rodziców o przyszłorocznym projekcie „Supermoc przedszkolaków”. Można było także obejrzeć  prezentację medialną  przedszkola, którą przedstawiła pani lider zespołu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej Marzena Pomianowska. Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. W każdej z czterech sal, jakimi dysponuje placówka przygotowano dla dzieci coś wyjątkowego m.in. zabawy plastyczno - techniczne, zabawy ze słowami języka angielskiego i zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.. Przyszli wychowankowie chętnie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli: panią Justynę Woźniak, Małgorzatę Januszewską, Sylwię Kaliszewską i pana Wojciecha Hermaszewskiego. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z nauczycielami pracującymi w różnych grupach. Był to dzień wesoły, kolorowy, pełen wrażeń i emocji dla przyszłych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nasze przedszkole od września będzie zapełnione po brzegi.

     Galeria

   • Wyjazd do kina na bajkę "Corgi - pies królowej"

   • W poniedziałek 4 marca 2019r. przedszkolaki wybrały się do kina w Kwidzynie. Tym razem oglądały bajkę „Corgi- pies królowej”. Po kilku już wyjazdach na spektakle teatralne tym razem dzieci mogły obejrzeć film na dużym ekranie. Dla niektórych z nich to była pierwsza taka okazja. Bajka bardzo spodobała się obu grupom przedszkolnym, ponieważ uczyła szacunku a także ukazywała znaczenie prawdziwych przyjaciół. Justyna Woźniak

    • X Spotkanie Trzech Pokoleń

    • Tłusty Czwartek jest w naszej szkole nie tylko okazją do zjedzenia pączków i faworków bez wyrzutów sumienia ale przede wszystkim do zebrania się w większym gronie w murach szkoły. Dnia 28 lutego 2019r. uroczyście świętowaliśmy jubileuszowe X Spotkanie Trzech Pokoleń „Dzieci Seniorom”. Tegoroczna frekwencja była zaskakująca. Po serdecznym przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Mariolę Strzelczyk i przemówieniu Sekretarza Gminy Pani Brygidy Formeli przyszedł czas na występy uczniów. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi- recytując wiersze i składając życzenia. Następnie grupa 3-5 latków zatańczyła „Irlandzką polkę”.  Również starsza grupa „0” porwała wszystkich zgromadzonych do wesołego podśpiewywania podczas prezentacji układu tanecznego do utworu „Camon sava”. Po części artystycznej, w której swoje umiejętności recytatorsko- taneczne oraz aktorskie zaprezentowali również uczniowie klas I-III i podopieczni pani Lucyny Groszewskiej, wysłuchany został koncert Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kwidzynie. Tradycyjnie po oficjalnej części wszyscy uczestnicy biesiadowali przy regionalnych przysmakach tłustoczwartkowych. Spotkanie z okazji święta „Dnia Seniora” na stałe już wpisało się w kalendarz imprez lokalnych i szkolnych wyrażając w ten sposób szacunek należny osobom starszym i chcąc podziękować im za codzienny trud i zaangażowanie. Justyna Woźniak 

     Galeria

    • Dzień Babci i Dziadka

    • W styczniu nie możemy zapomnieć o dwóch bardzo ważnych datach - 21 i 22 stycznia to Dzień Babci i Dziadka. Chcąc podziękować im za bezwarunkową miłość, dzieci z grup przedszkolnych przygotowały programy artystyczne. Zaproszeni goście bardzo licznie zaszczycili swoją obecnością najmłodszych. Śpiewom i układom tanecznym towarzyszyły uśmiechy i łzy wzruszenia dziadków i babć. Po wręczeniu przez dzieci upominków i złożeniu życzeń wnuczęta wraz z najbliższymi udali się na poczęstunek by dalej świętować tak ważny dzień. Justyna Woźniak

     Galeria

    • Bal Przebierańców

    • W piątek 4 stycznia 2019r. w budynku dużej szkoły odbył się Bal Karnawałowy- Bal Przebierańców. Dzieci przebrane za księżniczki, superbohaterów oraz inne postacie z bajek  nie mogły się doczekać wspólnej zabawy. Tańce, gry i zabawy karnawałowe bardzo podobały się wszystkim zebranym. Uczestnicy z chęcią brali udział w konkursach zorganizowanych przez prowadzących bal. Na dzieci czekał również poczęstunek, gdzie mogły na chwilę odpocząć od szalonej zabawy. Justyna Woźniak

     Galeria

      

    • Wigilia

    • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny czas. Dzieci z grup przedszkolnych mogły zaprezentować poznane kolędy i pastorałki podczas Jasełek zorganizowanych podczas Wigilii szkolnej w dniu 21 grudnia 2018 r. Pani Iwona Krupa oraz uczniowie klasy V SP przygotowali inscenizację narodzin Jezusa, a przedszkolaki  tym razem zadbały o stronę muzyczną przedstawienia. Wkomponowane kolędy zaśpiewane przez najmłodszych pozwoliły poczuć świąteczną atmosferę. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Mariola Strzelczyk złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Zaprosiła jednocześnie do dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Justyna Woźniak

     Galeria

    • "Piernikowy zawrót głowy"

    • Dnia 11.12.2018r. w grupie 3,4,5-latków odbyły się warsztaty z rodzicami pod hasłem „Piernikowy zawrót głowy”. Zaproszeni rodzice licznie zgromadzili się w sali najmłodszych przedszkolaków. Po przywitaniu wszystkich przez wychowawcę panią Justynę Woźniak rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zajęciach.  Na początku dzieci opowiedziały o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia oraz o tradycjach, jakie podtrzymywane są w ich domach. Spośród wielu wypowiedzi, najczęściej powtarzało się pieczenie pierniczków wraz z najbliższymi. Dzieci zaprosiły rodziców do stolików, gdzie czekały na nich pachnące ciasteczka oraz wszelkie ozdoby. Z uśmiechami na twarzach, czując świąteczną atmosferę wszyscy przystąpili do dekorowania pierniczków. Kolorowe lukry, koraliki, gwiazdki i inne cukierki zdobiły nie tylko ciastka ale i paluszki najmłodszych. Śmiechu i radości było co nie miara. Na koniec ciasteczka zostały zapakowane tak, by każdy mógł zabrać swoje dzieło do domu. Następnie dzieci zaprosiły rodziców do koła i wesoło zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, który szukał grzecznych dzieci. Pani Justyna podziękowała za udział w warsztatach oraz życzyła spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt. Na zakończenie rodzice wraz z dziećmi zaśpiewali polskie najpiękniejsze kolędy i pastorałki.  Justyna Woźniak

     Galeria

   • Z Pacanowa do Kwidzyna...

   • Z Pacanowa do Kwidzyna- taką drogę pokonał Koziołek by odwiedzić najmłodszych w Mikołajki. Dzieci z naszego przedszkola w środę 5 grudnia  br. udały się do kwidzyńskiego teatru na spektakl „Koziołek Matołek”. Była to znakomita okazja by zobaczyć sceniczną wersję bajki Kornela Makuszyńskiego.  Już przy wejściu przedszkolaków przywitali zimowi bohaterowie- Mikołaj, Renifer oraz Bałwan. Wesoło podając rękę każdemu dziecku oraz przytulając tych odważniejszych maluchów zaprosili do wspólnego oglądania przedstawienia. Po wejściu do sali dzieciom ukazała się sceneria, która przeniosła ich w bajkowy świat. Aktorzy z Teatru im. A. Seweruka z Elbląga wcielili się w swoje role po mistrzowsku, budząc zaciekawienie i uśmiech na twarzy każdego z widzów. Tytułowy bohater wyrusza w drogę do Pacanowa, gdzie kują kozy. Przemierzając świat, odwiedza egzotyczne kraje i przeżywa wiele ciekawych przygód- groźnych, śmiesznych oraz pouczających. Jednak ulubieniec dzieci- Koziołek Matołek może liczyć na swoich niezawodnych przyjaciół, dzięki którym wychodzi cało z każdej opresji. Ta kultowa bajka, która została napisana prawie 80 lat temu jest nadal popularna i uwielbiana przez dzieci. Na pożegnanie mali widzowie otrzymali od pracowników Kwidzyńskiego Centrum Kultury słodki upominek w postaci pierniczka bożonarodzeniowego. Justyna Woźniak

    • "Hokus - pokus, czary - mary..."

    • „Hokus- pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary” tymi słowami dzieci z grup przedszkolnych rozpoczęły zabawę andrzejkową. W piątek 30 listopada w sali pojawiły się czarownice, wróżki, magowie oraz mali czarnoksiężnicy- wszyscy wspólnie postanowili sprawdzić, co ich czeka w przyszłości. Prowadząca pani Justyna Woźniak zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, jednocześnie krótko zapoznając najmłodszych z  istotą andrzejkowych tradycji. Kiedyś bardzo poważnie traktowano wróżby i wierzono w ich spełnienie. Dzisiaj traktuje się je z przymrużeniem oka i są okazją do wspólnej zabawy. Po krótkim wprowadzeniu nadszedł czas na wspólne wróżby. Dzieci chcąc by spełniły się andrzejkowe czary wspólnie wypowiadały zaklęcie. By sprawdzić, kto pojedzie w niedługim czasie w podróż dzieci ustawiały swoje lewe buty jeden za drugim aż do drzwi wyjściowych. Następnie dzieci sprawdzały, kim będą w przyszłości odsłaniając ukryte pod talerzykami przedmioty. Kolejnym punktem zabawy było losowanie wstążek, których kolor oznaczał jakąś przestrogę na przyszłość. Najwięcej prawdy pokazała nam wróżba, gdzie dzieci po wylosowaniu karteczek z postacią zwierzęcia dowiadywały się, jaki mają charakter. O dziwo wylosowane cechy charakteru zgadzały się u wszystkich uczestników Andrzejek. Zabawę umilały wspólne tańce przy znanych wszystkim dzieciom piosenkach. Na koniec by wszystkie wróżby się spełniły, dzieci otrzymały grosik. Zadaniem dzieci było wrzucenie monety do miski stojąc tyłem. Dzieci podekscytowane całą zabawą i z uśmiechami na twarzach udały się na zdrowy poczęstunek. Justyna Woźniak

     Galeria

    • "Małe Talenty"

    • TEATRALIA - ,,MAŁE TALENTY”. W dniach 23 – 29 listopada 2018r w kwidzyńskim kinoteatrze odbyły się XXVIII Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. W ramach tej imprezy 24 listopada grupa przedszkolna Małe Talenty z Nebrowa Wielkiego wystawiła sztukę pt. Kłopoty wróżki Pelagii. Była to bajka o leśnych skrzatach, zwierzętach i roślinach, które miały różne marzenia. Wśród nich znalazła się Dorotka. Marzenia  zostały spełnione dzięki leśnej wróżce, Pelagii. Bohaterowie borykali się ze swoimi zachciankami, które ostatecznie rozwiązała Babcia Wróżka. To dzięki niej zapanował  w przyrodzie ład i porządek. W rolę wróżki Pelagii wcieliła się 6-letnia Ola,  stokrotkami były 5-letnie dziewczynki Ola i Marysia  a  rolę misia zagrała Ada . Skrzatów odegrały: Weronika, Carolina, Maja  i Lena , babcią wróżką była Lena a rolę Dorotki odtworzyła Weronika. Młodzi aktorzy sprostali zadaniu, a za odwagę i talent artystyczny zostali nagrodzeni  gromkimi  brawami. Od Organizatorów  imprezy otrzymali  Statuetkę Konia,  maskotkę smoka oraz słodycze. Do udziału w Przeglądzie grupę Małe Talenty przygotowała  mgr Małgorzata Januszewska. Małgorzata Januszewska

     Galeria

    • "Rok dla Niepodległej"

    •  Rok 2018 jest rokiem szczególnym i wyjątkowym, gdyż został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej”. Dnia 9 listopada 2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym apelu upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości. O godzinie 11 wszyscy zebrani zostali przywitani przez Panią Dyrektor Mariolę Strzelczyk, która w kilku zdaniach przypomniała historię Polski i Polaków walczących o wolność. Punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego” przyłączając się jednocześnie do ogólnopolskiej akcji Minister Anny Zalewskiej „Rekord dla Niepodległej”. Wszyscy dumnie z biało- czerwonymi kotylionami na piersi śpiewali hymn, wprowadzając jednocześnie podniosłą i  wzruszającą atmosferę. Następnie starsi uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami zaprosili na część artystyczną, przedstawiając zgromadzonym żywą lekcję historii. Ich występ, pieśni patriotyczne i piosenki o tematyce narodowej dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń. Upamiętnieniem tego szczególnego dnia było wspólne zdjęcie i odśpiewanie pieśni „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Pamiętajmy, kim jesteśmy i jaką historię ma nasz kraj, przekazujmy tą wiedzę najmłodszym a pamięć o bohaterskich czynach naszych przodków nigdy nie zaginie. Justyna Woźniak  

     Galeria

    • Pasowanie na Przedszkolaka

    • „Kiedy maluchy zamieniają się w zuchy” to hasło towarzyszyło nowoprzyjętym dzieciom w dniu ich święta. Dnia 8 listopada 2018r. odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła Pani Wicedyrektor Łucja Koncicka witając zebranych przedszkolaków, starszych kolegów oraz rodziców i członków rodzin naszych najmłodszych. Dzieci przedstawiły krótki występ artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Wszystkie dzieci dzielnie i z uśmiechami uczestniczyły w uroczystości. Następnie przyszedł czas na pasowanie na odważnych przedszkolaków, którego dokonała Pani Wicedyrektor symbolicznym ołówkiem. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek, który własnoręcznie wykonały starsi koledzy. Na koniec dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Justyna Woźniak

     Galeria

   • "Zatruta studnia" - wizyta w teatrze w Grudziądzu

   • „Zatruta studnia” to tytuł przedstawienia wystawianego w teatrze w Grudziądzu, na które udały się przedszkolaki z naszej szkoły. Dnia 6 listopada 2018r. dzieci wraz z wychowawcami z ogromną ciekawością obejrzały spektakl. Dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy jak zwykle nie zawiedli i z wielkim zaangażowaniem odegrali swe role. Opowieść o mieszkańcach wioski zmagających się z problemem suszy, o bezdusznym człowieku chcącym czerpać ogromne zyski ze sprzedaży wody i o dzielnym a zarazem skromnym Jasiu próbującym zapobiec trudnej sytuacji, wciągnęła wszystkich widzów. Fantastyczna opowieść o przyjaźni, dobroci, miłości i dążeniu do wyznaczonych celów, zawiera również przesłanie ekologiczne. Spektakl „Zatruta studnia” okazał się wspaniałą zabawą dla naszych przedszkolaków, podczas której zostali zabrani do krainy, gdzie zwycięża dobro. „Dbajmy o przyrodę- wtedy będziemy mieć czystą wodę”. Justyna Woźniak

    • Jesień to piękna pora roku...

    • Jesień to piękna pora roku, która swoimi barwami zachwyca wszystkich wkoło. Dzieci z grup przedszkolnych postanowiły poszukać jesieni w lesie. Dnia 16.10.2018r. udały się do lasu w Okrągłej Łące. Na samym początku swojej wyprawy przypomniały zasady, jakie obowiązują podczas pobytu w lesie. Następnie pani Małgorzata Januszewska zaprosiła wszystkie dzieci na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Wspólnie z panią Justyną Woźniak pomagały dzieciom w rozpoznawaniu gatunków drzew, grzybów, zbieraniu kolorowych liści, które są nieodłącznym elementem tej prawdziwej złotej polskiej jesieni. W leśnej altanie  dzieci zjadły poczęstunek wsłuchując się w odgłosy lasu a na koniec pobawiły się na polanie śpiewając jesienne piosenki. Pełni wrażeń i zadowoleni z październikowego słońca wróciliśmy do  przedszkola. Justyna Woźniak

     Galeria

    • Dzień Edukacji Narodowej

    • Dnia 12 października br. w budynku dużej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym tak podniosłym dniu uczestniczyła Pani Wójt Elżbieta Krajewska, przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły. Po oficjalnej części, w której pani Dyrektor Mariola Strzelczyk podziękowała za trud i zaangażowanie w swoją pracę pracownikom placówki a także po nagrodzeniu pracowników, którzy swoją pracą w znaczący sposób wyróżnili się poprosiła o zabranie głosu uczniów naszej szkoły. Przygotowali oni część artystyczną prezentującą w żartobliwy sposób życie codzienne uczniów i nauczycieli. Na koniec podziękowali za pracę i życzyli dalszych sukcesów wszystkim zebranym pedagogom a także pracownikom administracji i obsługi. W tak ważnym dniu każdy pracownik naszej szkoły czuje się doceniony i potrzebny. Justyna Woźniak

      

     Galeria

      

    • Święto śliwki

    • Święto śliwki „Powidła nebrowskie” to już tradycja w naszej wsi. W tym roku w sobotę 22 września o godzinie 16.00 zebraliśmy się na placu przy OSP. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały występy wokalne i taneczne. Grupa najmłodsza 3,4 latki wykonały piosenkę wraz z tańcem ujmując wszystkich swoim zaangażowaniem i śmiałością. Następnie grupa „0” w prawdziwie folkowym stylu wykonała taniec pt. „Polka- wesoły taniec”. Rytmicznie i z uśmiechem na twarzy zaprezentowały przygotowany układ taneczny. Kolejnym punktem programu był występ dzieci z klas I-III. Dzięki piosenkom w ich wykonaniu oraz strojom z wykorzystaniem m.in. kolorów i liści jesieni wprowadzili nas w typowo jesienny urokliwy klimat. Część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów spotkała się z wielkim entuzjazmem zgromadzonych gości oraz mieszkańców naszej gminy o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi nagradzali każdy występJustyna Woźniak 

     Galeria

   • Spotkanie z Policjantem

   •  Dnia 18.09.2018r. nasze przedszkole odwiedził Dzielnicowy Gminy Sadlinki asp. Tomasz Hermaszewski. Funkcjonariusz policji opowiedział dzieciom o specyfice swojej pracy oraz o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci grupy młodszej oraz z grupy „0” z zainteresowaniem słuchały pana policjanta. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania zaproszonego gościa, wykazując się przy tym posiadaną już wiedzą na temat bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i podczas czasu wolnego, znajomością numeru alarmowego. Na koniec pan policjant poczęstował dzieci słodkościami i zapewnił, że odwiedzi nasze przedszkole ponownie. Justyna Woźniak 

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

    • Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się w poniedziałek 3 września 2018r. Dzieci wraz z rodzicami udały się na Mszę Świętą. Następnie wesoło pomaszerowały do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie usłyszały pierwszy dzwonek. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w budynku dużej szkoły. Po zajęciu wyznaczonych miejsc, odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała pani Dyrektor Mariola Strzelczyk. W tym roku na zasłużoną emeryturę przeszła pani Jadwiga Rogowska. Wzruszeniom i ciepłym słowom nie było końca. Pani Jadwiga ze łzami w oczach dziękowała wszystkim za wszystkie lata pracy i za piękne życzenia. Kolejnym elementem było powitanie nowych pracowników. Pani Klaudia Nowatkowska od tego roku będzie nauczycielem wczesnoszkolnym w klasie II a pani Justyna Woźniak rozpoczyna swoją pracę jako nauczyciel edukacji przedszkolnej w grupie 3-5latków. Ponadto swój jubileusz pracy zawodowej obchodziły pani Dyrektor Mariola Strzelczyk oraz panie Marzena Figacz i Marzena Pomianowska. Po oficjalnej części wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Justyna Woźniak

     Galeria