•  SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

POMOCNA DŁOŃ

opiekun - Iwona Krupa

• GÓRA GROSZA

• Góra Grosza, to kolejna akcja charytatywna przeprowadzona na przełomie listopada i grudnia, do której przyłączyła się społeczność naszej szkoły. Organizatorem akcji jest Towarzystwo NASZ DOM.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu posegregowali i policzyli zebraną kwotę, która w tym roku wyniosła: 235, 44 zł.

• PACZKA DLA KRESOWIAKA

• Kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję charytatywną wspomagającą żyjących na Kresach wschodnich Polaków: Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach wspieranych przez Pierwsza damę- Agatę Duda. We wsparciu rodziców i uczniów szkoły  przygotowaliśmy 4  paczki, w których znalazły się produkty żywnościowe, słodycze oraz zabawki.  Paczki świąteczne dotarły do polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z domu dziecka, mieszkających na terenie w okolicach Grodna i Wilna.

Za okazane serce i hojność wszystkim serdecznie dziękujemy.

• GMINNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• Kolejny raz członkinie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięły udział w Gminnym kiermaszu bożonarodzeniowym. Na ten cel przygotowały kartki świąteczne, stroiki, pierniki, które później dekorowały dzieci biorące udział w kiermaszu. Za uzyskane pieniądze ze sprzedaży przygotowanych ozdób świątecznych zakupione zostały  drobne upominki dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Okrągłej Łące.