•                    Samorząd Uczniowski

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Marzena Figacz
          Rzecznik Praw Ucznia

Reprezentuje Samorząd wobec organów szkoły; Czuwa nad pracą Rady SU; Czuwa nad całokształtem pracy Samorządu oraz współdziała z samorządami klasowymi i organizacjami działającymi w szkole; Jest reprezentantem interesów uczniów w Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej i u Dyrektora Szkoły; każdy uczeń może się do niej zwrócić z każdą prośbą oraz problemem;

Regulamin Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim.

Regulamin_SU.pdf

• Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019

W czerwcu, ubiegłego roku szkolnego, wybraliście swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowski.Oto oni:

Wiktoria Jerzyk – przewodnicząca

Izabela Waga – sekretarz

Natalia Adamczyk – skarbnik

Członkowie: Anna Krupa , Ewa Michalska, Izabela Bułka, Maciej Mroczko, Martyna Śliwińska, Natalia Wojda, Lena Cichańska.

Możecie zgłaszać do nich swoje pomysły, a także mówić o problemach na poziomie uczniów. Pamiętajcie, że jesteśmy tu dla Was i staramy się być waszym głosem.

• Andrzejki szkolne

• Dzień 30 listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem magii, czarów i wróżb. Uczniowie bardzo czekają na ten dzień i pomomo tego, że zabawa nie wymaga przebierania się, to jest bardzo atrakcyjna dla uczestników. Sala lekcyjna przeobraziła się w pokój wróżb, gdzie każy mógł poznać imię swojego przyszłego męża lub żony, dowiedzieć się kim zostanie w przyszłości, czy też przyrządzić i skosztować magiczny eliksir.

• Świąteczne pieczenie pierników

• Samorząd Uczniowski przy współpracy z przedszkolakami ochoczo zabrał się do pieczenia pierników. Dzieci z przedszkola w raz z rodzicami pięknie te pierniki ozdobili i zabrali ze sobą do domu.

• Zabawa karnawałowa

•

4 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy.  Patrząc na stroje niektórych dziewczynek z pewnością można stwierdzić iż był to prawdziwy bal. Inni uczestnicy zabawy przebrania za postacie bajkowe, zwierzęta czy super bohaterów również prezentowali się wspaniale. Zabawę umiliły konkursy przygotowane przez prowadzących. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się konkurs karaoke. Pyszny poczęstunek dodał energii do dalszej zabawy. Uczniowie zgodnie twierdzili, że czekają z niecierpliwością na kolejną zabawę.

• Dzień Unii Europejskiej

• Samorząd Uczniowski przypomina, że dnia 10 maja odbędzie się w szkole rywalizacja klas związana ze znajomością państw Unii Europejskiej.  Zadania będą odbywały się w klasie numer 20. Oto rozpiska godzin dla klas:

11.30 klasy  VB, VII, VIII, III gim

12.30 IV, VA, VI

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

• Podsumowanie tygodnia europejskiego

• 17 maja odbyło się podsumowanie rozgrywek w ramach obchodów Dnia Europejczyka. Każda klasa przygotowała zadania dotyczące wylosowanego państwa. I tak zadaniami klas było:

• scrapbook dotyczący zabytków, ciekawych miejsc, podstawowych informacji o państwie
          • wiersz - rymowanka
          • flaga państwa
          • kotyliony - małe flagi do noszenie w czasie obchodów
          • taniec lub piosenka do zaprezentowanie na apelu podsumowującym

Za wykonane zadania przydzielone zostały punkty w ramach "Zdrowej rywalizacji klas". Oto miejsca i punkty poszczególnych klas:

1. Klasa 8 - 50 punktów
          2. Klasa 6 - 46 punktów
          3. Klasa III gim - 34 punkty
          4. Klasa VII - 33 punkty
          5. Klasa IV - 31 punktów
          6. Klasa Va - 29 punktów
          7. Klas Vb - 27 punktów

Za przygotowanie i pomysłowość dziękujemy.
        • Plebiscyt

• Dnia 31 maja na apelu z okazji Dnia Dziecka ogłoszono wyniki Plebiscytu szkolnego. Nominowani byli uczniowie oraz rodzice w następujących kategoriach: Nauczyciel Roku, Uczeń Roku, Osobowość Roku, Redaktor Roku, Plastyk Roku, Sportowiec Roku oraz Rodzic Roku. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Nauczyciel: Marzena Figacz

Uczeń: Wiktoria Jerzyk

Osobowość: Julia Piętka

Redaktor: Anna Krupa

Plastyk: Izabela Waga

Sportowiec: Jakub Głuszkiewicz

Rodzic: Aneta Jerzyk

Zwycięzcom gratulujemy!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

• 11 czerwca odbyły się w naszej szkole wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było wielu ale tylko 10 osób z największą liczbą głosów może wejść do Rady Samorządu Uczniowskiego. Największe zaufanie a jednocześnie przepustkę do pracy w Samorządzie zdobyli:

Adamczyk Natalia 51 głosów

Śnieda Weronika 48 głosów

Lewandowski Szymon 48 głosów

Kaliszewska Zuzanna 35 głosów

Śliwińska Martyna 29 głosów

Bułka Martyna 26 głosów

Królikowska Maja 23 głosy

Lubecka Izabela 22 głosy

Komorowska Nikola 22 głosy

Trzaska Marcelina 19 głosów

Zgodnie z regulaminem SU przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w nowym roku szkolnym  2019/2020 zostaje Natalia Adamczyk.