• Zakończenie roku szkolnego 2018-2019
     • Zakończenie roku szkolnego 2018-2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2018-2019.

      19 czerwca, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, zakończyliśmy bieżący rok szkolny. Wydarzenie miało tym razem wyjątkowy charakter, po raz pierwszy żegnaliśmy dwie klasy absolwentów: ostatni rocznik wygasającego gimnazjum oraz pierwszy rocznik ośmioklasowej Szkoły Podstawowej. Uroczystość, którą tradycyjnie rozpoczęła dyrektor szkoły Mariola Strzelczyk, poprowadziła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, a program artystyczny przygotowali sami absolwenci kierując słowa podziękowania  do nauczycieli oraz do młodszych koleżanek i kolegów za wzajemną pomoc i współpracę podczas długich lat nauki w naszej szkole. Ogromną niespodzianką dla zebranych na sali uczestników uroczystości był pożegnalny walc zatańczony przez uczniów klas III gimnazjum i 8 szkoły podstawowej. Najważniejszym punktem uroczystości było jednak wręczenie przez panią dyrektor świadectw ukończenia szkoły absolwentom obydwu klas oraz listów gratulacyjnych rodzicom, których dzieci wyróżniły się wynikami w nauce.  Niezwykle ważnym momentem było złożenie Statuetki Mądrej Sowy  na ręce uczennicy klasy 8 Wiktorii Jerzyk. Statuetka Mądrej Sowy to najwyższe wyróżnienie przyznawane w naszej szkole najwybitniejszym absolwentom, którzy swoją wieloletnią nauką i pracą na rzecz szkoły wyróżnili się w sposób szczególny. Następnie świadectwa z wyróżnieniem z rąk dyrektor szkoły odebrały dzieci z pozostałych klas. Nie zabrakło także chwil wzruszeń, którym towarzyszyły ciepłe słowa płynące podczas przemówień z ust wychowawców wraz z życzeniami sukcesów w życiu już poza murami naszej szkoły, przemówień dyrektor szkoły i rodziców oraz samych absolwentów. Ci ostatni złożyli na ręce dyrektor Marioli Strzelczyk tablo upamiętniające ich długoletni pobyt w naszej szkole. Wiele radości wśród uczniów wywołała także wizyta pani pełnomocnik do spraw oświaty Joanny Śliwińskiej, która w imieniu Wójt Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej wręczyła stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce oraz w sporcie. Po zakończonej oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do klas, by po otrzymaniu świadectw uczestniczyć w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji i tuż po nich rozpocząć zasłużony wypoczynek. Agnieszka Piotrowska

       

    • Zakończenie w przedszkolu
     • Zakończenie w przedszkolu

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie w przedszkolu.

      Zakończenie roku szkolnego. We wtorek 18.06.2019r. to dzień, w którym dzieci z przedszkola zakończyły rok szkolny 2018/2019. W budynku dużej szkoły zebrały się najmłodsi oraz ich najbliżsi. Na uroczystości obecne były również pani Dyrektor Mariola Strzelczyk oraz pani Wicedyrektor Łucja Koncicka. Po przemówieniu pani dyrektor, dzieci z grupy „O” krokiem poloneza pożegnały przedszkole. Następnie program artystyczny przedstawiły dzieci z grupy 3-5 latków. Na zakończenie przedszkolaki ze starszej grupy wesoło recytowały wiersze oraz zaśpiewały wakacyjne piosenki. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród a także pamiątkowe zdjęcie. Justyna Woźniak

    • Dzień Dziecka w pierwszej klasie
     • Dzień Dziecka w pierwszej klasie

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka w pierwszej klasie.

      Dzień Dziecka w pierwszej klasie. Dnia 31 maja 2019  roku uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zorganizowanym przez rodziców Dniu  Dziecka. Tą uroczystość poprowadziły zaproszone  dwie Panie animatorki , które w bardzo ciekawy i zabawny sposób wkręciły dzieci do wspólnej zabawy. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy się objadali cukrową watą. Po krótkiej przerwie  zaczęły się różne zabawy i wyścigi: bitwa na balony, przenoszenie woreczka, rzuty ringo, ściąganie i zakładanie koszulki, dzieci  w tunelu, wąż i mangusta i wiele innych.

      Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Na płycie boiska pojawiły się też dzieci najmłodsze, nie będące uczniami naszej szkoły. Wspólnie z rodzicami wspaniale się bawiły. Tego dnia wszyscy byli wygrani, bo MEDALE .

    • Spotkanie autorskie z JOANNĄ FABICKĄ
     • Spotkanie autorskie z JOANNĄ FABICKĄ

      Joanna Fabicka - Łodzianka mieszkająca w Warszawie. Z wykształcenia filmoznawczyni, z zawodu pisarka, poetka i scenarzystka. Zanim zaczęła pisać, pracowała w  łódzkiej Filmówce (montowała m.in. nominowaną do Oscara Męską sprawę w reżyserii Sławomira Fabickiego). Mama dwóch córek.  Autorka książek zarówno dla dzieci i młodzieży, m.in. wielokrotnie nagradzanej Rutki, Dokuczalskiej, #me,  jak i dla dorosłych (Second Hand, Idę w tango, Romans histeryczny). Popularność przyniosła jej bestsellerowa, humorystyczna, uwielbiana przez czytelników seria o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka. 
      Jej książka dla dzieci Rutka została uhonorowana przez IBBY Nagrodą Główną   i tytułem „Książka Roku 2016”,  znalazła się na prestiżowej, Międzynarodowej Liście Białych Kruków 2017 (White Ravens), którą tworzy europejski ośrodek badawczy zajmujący się literaturą dziecięca - Internationale Jugendbibliothek  w Monachium. Trzeba również podkreślić, że „Rutka” została nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej    dla Autorki „Gryfia” 2017.

               23 marca 2019 roku w szkole Podstawowej w Sadlinkach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką dla dzieci      

       i młodzieży – panią Joanną Fabicką. Podczas spotkania pisarka opowiadała o  trudach tworzenia książki, jej nieustannym i długotrwałym szlifowaniu i poprawianiu. Autorka przyznała, ze najtrudniej tworzy się książki dla dzieci, które nie mogą być złe, ponieważ to właśnie na pisarzu ciąży niezwykła odpowiedzialność kształtowania wrażliwości i gustów młodego czytelnika.

      Autorka jest znana z poruszanych problemów dotyczących młodzieży. Jej cykl o Rudolfie Gąbczaku jest napisany w postaci pamiętnika, komentującego w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość – koszmar dojrzewania, szkołę, toksycznych rodziców. Uczniom spodobało się poczucie humoru pisarki, jej sposób ukazywania polskiej rzeczywistości, widziany oczami inteligentnego nastolatka.  Mówi w nich również o akceptowaniu siebie i podążaniu za marzeniami.  Niezwykle ciekawie opowiadała o swojej powieści „#me”- o dojrzewaniu, współuzależnieniu, miłości i samotności. Historia nastoletniej Sary   i jej mamy - alkoholiczki bardzo poruszyła uczestników spotkania. Joanna Fabicka nie boi się trudnych tematów, czego przykładem jest książka o wojnie i łódzkim getcie – „Rutka”. To również powieść o przyjaźni, samotności, dzieciństwie i wartościach, o których dorośli często zapominają. Autorka zdradziła, że trwają prace i rozmowy nad przeniesieniem historii „Rutki” na wielki ekran.

      Na zakończenie spotkania Joanna Fabicka podkreśliła, że warto mieć do siebie dystans i próbować akceptować niepowodzenia, które w przyszłości być może zaowocują sukcesami i spełnionymi marzeniami. Uczestnicy spotkania  otrzymali autografy i mogli zrobić zdjęcie i indywidualnie porozmawiać z autorką.

    • Zielona Szkoła w Schodnie
     • Zielona Szkoła w Schodnie

      W dniach 18 - 22.03.2019r. uczniowie klasy siódmej naszej szkoły przebywali na zajęciach edukacyjnych w Zielonej Szkole w Schodnie. Przez 5 dni uczestnicy turnusu mieli okazję zapoznania się z fauną i florą Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Bardzo bogata oferta zajęć obejmowała między innymi naukę czytania mapy oraz posługiwania się kompasem (busolą) w terenie, rozpoznawanie rodzajów drzew po charakterystycznych dla danego gatunku cechach (kora, pąki). Uczestnicy zdobywali wiadomości na temat wędrówek ptaków. Wzięli udział w zajęciach teoretyczno - badawczych - woda z jeziora, a woda z butelki. Wyposażeni zostali w umiejętność wyszukiwania ziół, poznawania ich właściwości oraz przeznaczenia. Uczniowie poznali też, czym charakteryzuje doskonała społeczność, jaką jest wilcza wataha. Uczestniczyli również w nocnej obserwacji "bezszelestnego" łowcy - sowy. Odbyli rowerową wycieczkę, podziwiając krajobraz Wdzyckiego Parku Krajobrazowego z wieży widokowej we Wdzydzach. Zwiedzili również hodowlę ryb w Grzybowym Młynie, a także mieli okazję poznać życie pradawnych Polaków w muzeum (skansenie) na wolnym powietrzu we Wdzydzach Kiszewskich.

    • Narodowy program rozwoju czytelnictwa
     • Narodowy program rozwoju czytelnictwa

              W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki w kwocie 12 000 zł (wkład własny organu prowadzącego wyniósł 20% kwoty dofinansowania). Za kwotę 15 360,92 zł zakupiono do biblioteki 906 książek i 37 audiobooków (razem 943 pozycje), z czego 316 lektur (co stanowi 33,5% całej liczby). Celem programu jest m.in. uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych, zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego, popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów – także  w okresie ferii letnich i zimowych oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez  organizowanie różnorodnych wydarzeń czytelniczych.

                Przed zakupem nauczyciel bibliotekarz zasięgał opinii nauczycieli polonistów, rady rodziców i uczniów na temat ich upodobań czytelniczych. Podczas wyboru książek uwzględniono nie tylko zainteresowania uczniów, ale również potrzeby uczniów z niepełnosprawnością.

            Biblioteka zaplanowała na pierwsze i drugie półrocze roku szkolnego liczne działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród uczniów.

            W dniu 18 marca 2019 roku podczas spotkania z rodzicami nauczyciel bibliotekarz przedstawił zgromadzonym podstawowe cele i formy realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przybliżył także zalety czytania dzieciom oraz korzyści, jakie z tego płyną. Jeśli dziecko nie będzie miało kontaktu z książką w pierwszych latach swego życia, to nie będzie miało potrzeby, aby zacząć czytać samodzielnie, dlatego jest bardzo ważne, aby najpierw rodzic, a później nauczyciel nauczył dziecko kochać książki i z przyjemnością po nie sięgać.

       

    • „Dobrze cię widzieć”
     • „Dobrze cię widzieć”

      „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

      W ramach projektu:

      Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe. Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

       Ważne jednak by pamiętać, że działania podejmowane przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne nie zastąpią nigdy wsparcia, które dziecko otrzymuje w najbliższym otoczeniu.

      Rodzice, wychowawcy i opiekunowie w szkole powinni czuwać nad przygotowaniem najmłodszych do samodzielnego korzystania z dróg. Szczególną uwagę należy przykładać do odpowiedniego ubioru. Podstawowym elementem każdego okrycia wierzchniego oraz plecaka powinny być odblaski. To one umożliwiają dostrzeżenie najmłodszych w warunkach niedostatecznej widoczności, co często chroni przed potrąceniem przez samochód.

      Jednakże samo bycie widocznym na drodze nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jeżeli dziecko nie wie w jaki sposób powinno poruszać się w ruchu ulicznym. Tu nieoceniona jest rola osób dorosłych, w tym opiekunów i nauczycieli, którzy nauczą najmłodszych prawidłowych zachowań poza domem. Troska o bezpieczeństwo dzieci na drogach powinna prowadzić do kształtowania takich nawyków i zachowań wśród dzieci, aby w przyszłości, jako młodzi ludzie potrafili bezpiecznie i mądrze uczestniczyć w ruchu drogowym.

    • Dzień Otwarty
     • Dzień Otwarty

      Dnia 11 marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Otwarty”. Gości serdecznie powitała  pani dyrektor Mariolę Strzelczyk. Rodzice mielii możliwość zapoznania się z ofertą, zasadami oraz zapisami najmłodszych dzieci do przedszkola na przyszły rok 2019/2020. Bardzo ważnym punktem było również poinformowanie rodziców o przyszłorocznym projekcie „Supermoc przedszkolaków”. Można było także obejrzeć prezentację medialną  przedszkola, którą przedstawiła pani lider zespołu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej Marzena Pomianowska. Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. W każdej z czterech sal, jakimi dysponuje placówka przygotowano dla dzieci coś wyjątkowego m.in. zabawy plastyczno - techniczne, zabawy ze słowami języka angielskiego i zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.. Przyszli wychowankowie chętnie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli: panią Justynę Woźniak, Małgorzatę Januszewską, Sylwię Kaliszewską i pana Wojciecha Hermaszewskiego. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z nauczycielami pracującymi w różnych grupach. Był to dzień wesoły, kolorowy, pełen wrażeń i emocji dla przyszłych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nasze przedszkole od września będzie zapełnione po brzegi.

    • Dzieci Seniorom - X Spotkanie Trzech Pokoleń
     • Dzieci Seniorom - X Spotkanie Trzech Pokoleń

                  Tłusty czwartek, który w tym roku przypadł 28 lutego, po raz kolejny zgromadził w murach Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim wszystkie pokolenia mieszkańców okolicznych wsi. Organizowana corocznie uroczystość "Dzieci Seniorom", której głównym założeniem jest integracja lokalnej społeczności, miała tym razem wyjątkowy charakter ze względu na jubileuszowe X wydanie. Święto to dedykowane jest najstarszym z przybyłych gości, jednak wiele pozytywnych emocji wzbudziła obecność wszystkich, którzy poświęcając swój cenny czas, postanowili przyłączyć się do wspólnej refleksji nad upływającym życiem.

                  W samo południe sala gimnastyczna zaczęła stopniowo wypełniać się radosnym gwarem zaproszonych na uroczystość gości: Seniorów i ich rodzin, podopiecznych zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy w Okrągłej Łące oraz Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Uroczystość uświetniły przybyłe na nią osobistości: Sekretarz Gminy Brygida Formela, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Gutmański, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach Andrzej Rupieta, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach Ewa Złotnik-Strzelecka,  Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Kalkowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Aleksandra Kulesz, radni Gminy Sadlinki oraz sołtysi pobliskich miejscowości.

                  Punktualnie o godzinie 12:30 Dyrektor Szkoły Mariola Strzelczyk, nie kryjąc radości z licznego przybycia zaproszonych gości, powitała zgromadzonych na sali mieszkańców Nebrowa Wielkiego i okolic oraz przedstawicieli instytucji pozaszkolnych. Następnie swoje słowa skierowała do najważniejszych w tym dniu osób - Seniorów, którym złożyła z serca płynące życzenia ciepła, miłości, wielu radosnych chwil spędzonych z najbliższymi i przede wszystkim zdrowia, które umożliwi kolejne, przyszłoroczne spotkanie.

                  Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała w imieniu Wójt Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej Sekretarz Gminy Brygida Formela, podkreślając znaczenie mądrości ludzi starszych, którzy są piewcami tradycji przekazującymi obyczaje regionu młodszym pokoleniom i którym należy się szacunek za miłość i codzienną troskę o najbliższych. Nie zabrakło także słów uznania skierowanych do organizatorów spotkania oraz podziękowań za dziesięcioletnie kultywowanie tradycji podejmowania Seniorów dzięki czemu tworzą i umacniają się więzi społeczne.

                  Chcąc umilić zaproszonym gościom pobyt w naszej szkole przedszkolacy i  uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny - skoczne tańce, przedstawienie teatralne oraz piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Wiolino”, a także wręczyli Seniorom własnoręcznie przygotowane upominki, co sprawiło obdarowanym mnóstwo radości.

      Uwieńczeniem uroczystości był koncert Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej    I Stopnia w Kwidzynie zagrany przez Zespoły Saksofonowy i Klarnetowy. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się dobrze wszystkim znane „Do Elizy”,  „Taniec z szablami”, a także melodie z filmów „Ojciec Chrzestny” i „Love Story”.  Muzyka klasyczna zagrana przez orkiestrę zachwyciła nie tylko przybyłych gości, ale także uczniów naszej szkoły, którzy z nieukrywanym zaciekawieniem przysłuchiwali się granym utworom. Wiele entuzjazmu wzbudziło humorystyczne prowadzenie oprawy muzycznej koncertu, czego dowodem były gromkie brawa, jakimi publiczność podziękowała orkiestrze za występ.

                  Zgodnie z tradycją tłustoczwartkowych spotkań  po zakończonej oficjalnej części uroczystości jej uczestnicy  rozpoczęli wspólne biesiadowanie przy regionalnych pączkach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nebrowie Wielkim oraz domowych wypiekach mam naszych uczniów.

                  Uroczyste obchody święta „Dzieci Seniorom” na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych i lokalnych. Zamierzamy kontynuować tradycję wielopokoleniowych spotkań, by wspierając wychowawczą rolę rodziny wpajać uczniom szacunek należny osobom starszym oraz pokazać im, jak poprzez własną pracę i ofiarowane serce mogą podziękować starszym za codzienną opiekę i troskę.

      W przyszłym roku, tradycyjnie w tłusty czwartek, spotkamy się znowu, by przy wspólnym stole, na którym królować będą regionalne przysmaki, oddać się refleksji i wspomnieniom, których z każdym rokiem mamy coraz więcej.

                  Agnieszka Piotrowska

    • Bal karnawałowy klas I-III
     • Bal karnawałowy klas I-III

      Dnia 04.01.2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w zbieraniu serduszek, tańcu w parach z balonem czy na gazecie. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej były wybory na najpiękniejsze przebranie, którego dokonali rodzice uczniów z poszczególnych klas. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!  Marzena Pomianowska

       

    • "Matematyczni Odkrywcy"
     • "Matematyczni Odkrywcy"

      28 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole dziesięć reprezentacji szkół powiatu kwidzyńskiego, które przystąpiły do rywalizacji w ramach I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyczni Odkrywcy”.  Podczas zmagań z zadaniami i łamigłówkami uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą i wysokimi umiejętnościami matematycznymi. Tym razem najlepsze okazały się dwie drużyny – przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie, a trzecie przedstawiciele naszej szkoły – Wiktoria Jerzyk i Damian Grzywiński, uczniowie klasy 8. Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników. Agnieszka Piotrowska

    • Grupa Azoty
     • Grupa Azoty

      Dnia 16 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim gościliśmy przedstawicieli Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska” w Gardei Autoryzowanego Dystrybutora Grupy Azoty, który jest realizatorem  akcji edukacyjno - promocyjnej Lider Polskiej Dystrybucji™ wspierającej wiejskie placówki edukacyjne   oraz ich uczniów z klas I – III. Korzystając   z okazji obchodzonej 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w obecności Wójta Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej  i dyrektora szkoły Marioli Strzelczyk, uczniowie otrzymali zestawy upominkowe w postaci wyprawki szkolnej. Inicjatywa ta niewątpliwie jest miłym akcentem i dużą niespodzianką,   która sprawiła wiele radości naszym uczniom. Mamy nadzieję, iż współpraca zapisze się na stałe w kalendarzu naszej szkoły. W imieniu dyrektora szkoły, nauczycieli i uczniów klas najmłodszych składamy serdeczne podziękowania. Anna Gółkowska

       

    • Centrum Nowoczesności
     • Centrum Nowoczesności

      15 listopada 2018 r uczniowie klasy I   naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez Szkołę Mistrzów Programowania Koder Junior do Torunia – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Uczniowie  samodzielnie wykonywali doświadczenia przy czym doskonale się bawili i poznawali tajniki wiedzy. Zwiedzali również wystawy: „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródła  do ujścia. Wrażeń było co niemiara, a prawdziwy młyn w głowie na długo pozostanie w naszej pamięci. Musimy wrócić tam jeszcze raz. Anna Michalska
       

    • 100 rocznica Odzyskania Niepodległości
     • 100 rocznica Odzyskania Niepodległości

      Rok 2018, ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej” jest dla wszystkich Polaków czasem szczególnym. Dzięki wytrwałości, ofiarności i bohaterskiej walce naszych przodków możemy dziś świętować stulecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.  11 listopada 1918 roku, po 123 latach nieobecności, Polska wróciła na mapy polityczne Europy, rozpoczynając zupełnie nowy dla Polaków etap historii. Nauka patriotyzmu, budowanie w młodych ludziach poczucia wspólnoty i współodpowiedzialności za dobro Ojczyzny jest dużym wyzwaniem zarówno dla rodziców jak i pedagogów. Chcąc sprostać temu zadaniu, podobnie jak w wielu innych szkołach i instytucjach w całym kraju, celebrujemy obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości również w naszej szkole.  Już w połowie października szkolne korytarze wypełniły się dekoracjami obfitującymi w barwy narodowe, a uczniowie rozpoczęli pilne przygotowania do uroczystości upamiętniającej setną rocznicę odzyskania niepodległości. 09 listopada 2018 r. o godzinie 11:00 odświętnie ubrani i udekorowani biało-czerwonymi kotylionami uczniowie i nauczyciele  wzięli udział w uroczystym apelu, który rozpoczęła Dyrektor Szkoły Mariola Strzelczyk, przypominając krótko historię Polski i Polaków walczących o odzyskanie wolności. Z ogromną radością przyłączyliśmy się do ogólnonarodowej formy uczczenia stulecia niepodległości „Rekord dla Niepodległej”, zaproponowanej przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską i o godzinie 11:11 w murach naszej szkoły, podobnie jak w murach wszystkich polskich szkół w kraju i za granicą, zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”  oddający cześć naszej Ojczyźnie. Następnie wzięliśmy udział w żywej lekcji historii przygotowanej przez przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, którzy pięknym występem dostarczyli wszystkim wielu wzruszeń. Podniosłej atmosferze towarzyszyły odśpiewane przez nich pieśni patriotyczne skłaniające do refleksji nad przeszłością. Uwieńczeniem uroczystości była wspólnie odśpiewana przez zgromadzonych na apelu gości, pracowników i uczniów pieśń „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Należy zaszczepiać w młodych Polakach miłość do Ojczyzny już od najmłodszych lat, krzewić w nich wiedzę o Polsce, która wraz z rozwojem dziecka będzie rosła w sile gwarantując ciągłość państwa polskiego. Nasza Ojczyzna  jest krajem  z bogatą, lecz trudną historią i wieloma tradycjami.  Przekazujmy je młodym pokoleniom, niech są  dumni z bycia Polakami. Agnieszka Piotrowska

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      12 października 2018 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Mariola Strzelczyk, która przywitała przybyłych gości, emerytów, nauczycieli, pracowników i uczniów oraz podziękowała za trud podejmowany podczas wykonywania codziennych, szkolnych obowiązków. Do podziękowań oraz życzeń sukcesów w pracy i nauce przyłączyła się także  Wójt Gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska, która podkreśliła rangę zawodu nauczyciela w kształtowaniu charakterów  młodych pokoleń. Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Elżbieta Kalkowska, która na ręce dyrektor Marioli Strzelczyk  złożyła symboliczny bukiet kwiatów w podziękowaniu za pracę dydaktyczną i wychowawczą nauczycieli. Nagrody Wójta za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymali w tym roku pani Mariola Strzelczyk, pan Dariusz Świder i pani Agnieszka Piotrowska, a nagrody Dyrektora Szkoły panie Małgorzata Januszewska, Anna Michalska, Mirosława Torbowska, Dorota Laskowska, Sylwia Kaliszewska, Anna Gółkowska, Marzena Pomianowska, Agnieszka Kaczyńska oraz pan Wojciech Hermaszewski, a także panie Lucyna Sochacka i Joanna Puczkowska. Po zakończonej oficjalnej części uroczystości emerytowani i obecni nauczyciele oraz pracownicy szkoły udali się na wspólny poczęstunekAgnieszka Piotrowska

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

      3 września 2018 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek inaugurujący  nowy rok szkolny, a mury naszej szkoły ponownie wypełniły się dziecięcym gwarem. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 przeprowadziła Dyrektor Szkoły Mariola Strzelczyk, która przywitała przybyłych gości, pracowników i przede wszystkim gotowych do całorocznej pracy uczniów. Ważną częścią uroczystości były złożenie ślubowania przez najmłodszych z nich  – pierwszoklasistów oraz podziękowania kierowane przez przedszkolaków do Wójt Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej za nowo powstały plac zabaw, dzięki któremu zabawa na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejsza.  W nowym roku szkolnym pożegnaliśmy panią Jadwigę Rogowską, która po wielu latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę, a  grono pedagogiczne poszerzyło się o nowych  nauczycieli:  panią Katarzynę Badzińską – nauczyciela historii, panią Klaudię Nowatkowską – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, panią Justynę Woźniak – nauczyciela przedszkola oraz pana Szymona Figurskiego – nauczyciela muzyki. Inauguracja roku szkolnego to także dzień, w którym nauczyciele obchodzą jubileusze pracy zawodowej. W tym roku 35-lecie pracy obchodziły panie Mariola Strzelczyk, Marzena Figacz i Marzena Pomianowska oraz 30-lecie pani Beata Łęcka-Trzaska. Po zakończonej oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by tam przypomnieć zasady bezpiecznego spędzania czasu w szkole i poza nią, a następnie udali się do domów, by pełni zapału już kolejnego dnia rozpocząć pierwszy dzień nauki w nowym roku szkolnym. Agnieszka Piotrowska