• Witaminki

Dzieci z grupy Biedronek własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę oraz z pomocą nauczyciela wycisnęli sok owocowy. Każdy z domu przyniósł różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek i soku dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Joanna Michalczyk

Nowa galeria Witaminki została dodana do albumu fotograficznego

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20.09. w środę  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Joanna Michalczyk i Małgorzata Januszewska

Nowa galeria Dzień Przedszkolaka została dodana do albumu fotograficznego

• Nasze talenty

Nowa galeria Nasze talenty została dodana do albumu fotograficznego

Pierwsze tygodnie w szkole to idealny czas na poznanie siebie nawzajem. Uczniowie klasy 1 po kilku dniach spędzonych w szkolnej ławce z nowymi kolegami i koleżankami, z chęcią zabrali się za wykonanie prac pt. "Nasze talenty". W mniejszych grupach mieli możliwość przedyskutować swoje pomysły, wybrać lidera grupy oraz wspólnie wykonać plakat. Dzięki takiej formie pracy, uczniowie mogli zintegrować się ze sobą a także poznać swoje mocne strony.

Justyna Woźniak

• Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Jej celem jest promowanie czytelnictwa  wśród Polaków. W tym roku lekturą Narodowego Czytania było Nad Niemnem. W tę wielką, powszechną inicjatywę, której patronowała Para Prezydencka, wpisała się także społeczność naszej szkoły. Uroczyste czytanie Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej w pięknie przyozdobionej sali gimnastycznej odbyło się w piątek 8 września. Uczniowie wszystkich  klas wysłuchali w skupieniu fragmenty powieści, które odczytali nauczyciele, koledzy oraz pani dyrektor Sylwia Kaliszewska. Narodowe Czytanie  jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z klasycznymi pozycjami literatury.

Nowa galeria Narodowe Czytanie... została dodana do albumu fotograficznego.

Katarzyna Badzińska

• Inauguracja nowego roku szkolnego 2023-2024

Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmiał w polskich szkołach 4 września. Uroczystej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim dokonała dyrektor szkoły Sylwia Kaliszewska, która powitała przybyłych na uroczystość gości, pracowników i uczniów szkoły. Następnie głos zabrała wójt gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska życząc wszystkim wytrwałości podczas całorocznej pracy. Jak co roku pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły. Dyrektor szkoły pożegnała nauczycielki, które po wielu latach pracy przeszły na zasłużoną emeryturę –  panie Łucję Koncicką i Beatę Łęcką Trzaskę, a także powitała nowe, które z dniem 1 września rozpoczęły pracę w murach naszej szkoły.   Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się często z jubileuszem pracy zawodowej, który w tym roku obchodziły panie Anna Michalska i Beata Łęcka Trzaska. Po zakończonej oficjalnej części uroczystości uczniowie z wychowawcami udali się do klas.

Agnieszka Piotrowska