• POŻEGNANIE KLASY 3

Nowa galeria POŻEGNANIE KLASY 3 została dodana do albumu fotograficznego

Pożegnanie wychowawcy z klasą 3 i klasowy wyjazd do kina

Klasa 3 pożegnała swoją wychowawczynię - p. Beatę Łęcką-Trzaskę.

19 czerwca uczniowie  klasy 3  wspólnie z rodzicami  i  p. Beatą wybrali się do kina na film "Rysiek super wróbel" oraz na lody.

• WYCIECZKA do MALBORKA  klasy 1-3
          • WYCIECZKA do MALBORKA klasy 1-3

Nowa galeria WYCIECZKA do MALBORKA klasy 1-3 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 16 czerwca klasy I-III  wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Malborka. Celem wycieczki było zwiedzanie zamku, który stanowi najpotężniejszy gotycki zespół zamkowy na świecie. Przez około 3 godziny z przewodnikiem zwiedzaliśmy krzyżacką twierdzę. Pani przewodnik poprowadziła nas przez korytarze i komnaty zamczyska. Widzieliśmy m.in. jak piękną komnatę zamieszkiwał krzyżacki Mistrz, obejrzeliśmy wystawę dzieł z bursztynu, wyposażenie komnat, w których znajdowały się oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyżackiego, freski, zbroje rycerskie, mennicę, wystawę strojów krzyżackich, zamkowe kuchnie i refektarze, a nawet krzyżackie toalety! Dowiedzieliśmy się o malborskim zamku wiele ciekawych rzeczy.

Po wyczerpującym spacerze po grodzie udaliśmy się na posiłek i zakup pamiątek.

To była udana wycieczka. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i oczarowani pięknem malborskiego zamku.

Łucja Koncicka

• Dzień Rodziny w klasie 4

14 czerwca 2023 r. czwartoklasiści i ich rodzice  obchodzili Dzień Rodziny. W czasie uroczystości uczniowie przedstawili krótkie scenki pn. „Szkoła w krzywym zwierciadle”. Następnym punktem programu był Pokaz talentów. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, którymi nie zawsze mogą pochwalić się w szkole. Zobaczyliśmy zatem: muzyka, komika, malarkę, grafika, tancerki, piosenkarkę, piłkarza, matematyka i ortografa. Po części artystycznej przyszedł czas na konkurencje sportowe, w których po przeciwnych stronach stanęli rodzice i dzieci. Ostatnią dyscypliną sportową była gra w „zbijaka”, która dostarczyła wszystkim wiele emocji.  Po rozgrywkach przyszedł czas na odpoczynek i wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Katarzyna Szczęsna

Nowa galeria Dzień Rodziny została dodana do albumu fotograficznego