• Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dnia 17 kwietnia 2024r. uczniowie klasy III : Patrycja Puczkowska, Carmen Sienkiewicz, Nikodem Wardziński brali udział w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Z ortografią za pan brat” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie.

Do konkursu przystąpiło 33 uczniów z 10 szkół  Powiatu Kwidzyńskiego .Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej i wyrabiania nawyku poprawnego pisania. Wszyscy uczestnicy zmagali  się z zadaniami z trudnościami ortograficznymi i gramatycznymi. Uczestnicy uzupełniali zdania z lukami, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy.
            Spośród rywalizujących ze sobą uczniów wyłoniono jednego, który został „Mistrzem Ortografii”. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, iż uczniowie biorący udział w konkursie, doskonale przyswoili zasady ortografii i gramatyki ,umieją posługiwać się nimi w praktyce. Komisji było bardzo trudno dokonać oceny i wyłonić „MISTRZA” , ponieważ różnica punktów między uczestnikami była minimalna.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Michalska

Nowa galeria Powiatowy Konkurs Ortograficzny została dodana do albumu fotograficznego

• Pasowanie na czytelnika

28 lutego klasa I została zaproszona przez Panią Katarzynę Badzińską na zajęcia w szkolnej bibliotece. Tematem zajęć był Kosmos. Uczniowie zostali podzieleni na mniejsze zespoły, w których wykonywali poszczególne zadania. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu kosmosu ale też umiejętnością czytania i współpracy w grupach. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pełnoprawnymi czytelnikami. Otrzymali okolicznościowe dyplomy i książki.

Justyna Woźniak

Nowa galeria Pasowanie na czytelnika została dodana do albumu fotograficznego

• Pożegnanie zimy i powitanie wiosny!

Zima jest piękną pora roku, którą bardzo lubimy. Jednak z utęsknieniem wypatrywaliśmy wiosny. Dlatego też, gdy tylko pojawiła się wiosna kalendarzowa postanowiliśmy się do niej przygotować. W klasie wykonaliśmy różne prace i zadania związane z jej nadejściem. Wspólnie wykonaliśmy zimowa kukłę, a następnie wyruszyliśmy w teren by pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Na przedzie dumnie kroczyła zimowa panna, którą zostawiliśmy na łące. W czasie spaceru nie brakowało emocji i dobrego humoru. Pozostaje wierzyć, że wiosna skorzysta z naszego zaproszenia i zagości na dłużej.

Łucja Koncicka

Nowa galeria Powitanie wiosny została dodana do albumu fotograficznego

• Bezpieczeństwo dzieci na wsi

Dnia 22 marca w klasach 1-3 odbyło się spotkanie z przedstawicielkami KRUS w Kwidzynie. Celem spotkania było promowanie wśród uczniów  z terenów  wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których  wolno przebywać wyłącznie dorosłym wykonującym codzienne obowiązki. W trakcie spotkania dzieci obejrzały film, otrzymały kolorowanki i dyplomy. Spotkanie było ciekawe, a przede wszystkim utwierdzające dzieci w tym, że jeśli zapamiętają kilka podstawowych zasad i będą  ostrożne, życie w gospodarstwie będzie nie tylko pełne ciekawych doświadczeń, ale przede wszystkim bezpieczne.

Łucja Koncicka

Nowa galeria Bezpieczeństwo dzieci na wsi została dodana do albumu fotograficznego