• WYCIECZKA  do ZAGRODY EDUKACYJNEJ INNY ŚWIAT w KRASTUDACH
          • WYCIECZKA do ZAGRODY EDUKACYJNEJ INNY ŚWIAT w KRASTUDACH

Nowa galeria WYCIECZKA do ZAGRODY EDUKACYJNEJ "INNY ŚWIAT" w KRASTUDACH została dodana do albumu fotograficznego

13 maja 2022 roku

13 maja 2022 roku uczniowie z klas 1-3 wyjechali  na całodniową wycieczkę  do ZAGRODY EDUKACYJNEJ   w KRASTUDACH. Celem wycieczki była realizacja celów z edukacji przyrodniczej. Podczas wycieczki zaplanowaliśmy dla uczniów  3 warsztaty: Poznajemy życie zwierząt gospodarskich  i życie na wsi, „Jak powstaje masło?” oraz przejażdżki konne. Dzieci miały możliwość zobaczyć zwierzęta z bliska – pogłaskać i nakarmić. Dowiedziały się, co lubią jeść i jakie mają zwyczaje. Wyjątkowo mogły zobaczyć pracę kowala, który w tym dniu zawitał w gospodarstwie i czyścił kopyta koni, osiołka    i kucyka. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach „Jak powstaje masło?”. Uczniowie mieli okazję „nakarmić” sztuczną krowę, a potem ją wydoić. Niektórzy nawet spróbowali wydojonego przez siebie mleka. Potem dzieci zostały podzielone na grupy i ubijały śmietanę, z której powstało masło. Szczególnie smakowało ze świeżą bułką. Rozmawialiśmy także, co jeszcze można otrzymać z mleka oraz o wartościach odżywczych nabiału. Kolejną atrakcją były przejażdżki na konikach o imionach Kajtek i Dyskoteka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i chcieli pojechać kolejny raz. Na zakończenie wycieczki gospodarze przygotowali ognisko  z kiełbaskami i ciepła herbatę. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni, ale bardzo zadowoleni

• OGÓLNOPOLSKI PROGRAM - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Nowa galeria OGÓLNOPOLSKI PROGRAM - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM została dodana do albumu fotograficznego

„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

We wrześniu 2021 roku ruszyła 12. edycja programu ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM. Uczniowie klasy 2 wzięli udział w etapie  wiosennym, który poświęcony był  tematyce zdrowego odżywiania, etykiet na produktach żywnościowych oraz aktywności fizycznej. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

• Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

Dnia 25 kwietnia został rozstrzygnięty IV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Scrapbookowe Love”. W konkursie wzięły udział  3 szkoły powiatu kwidzyńskiego i łącznie 12 uczestników. Oto wygrani oraz wyróżnieni:

I MIEJSCE Oliwia Charko  SP Rakowiec

II MIEJSCE Michalina Pierścińska SP Rakowiec

III MIEJSCE Paulina Bluma SP Rakowiec

WYRÓŻNIENIE Martyna Gruza SP Licze

WYRÓŻNIENIE Martyna Niedziela SP Licze

Każdy z uczestników dostał dyplom oraz upominek a opiekunowie podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy w przyszłym roku.

Sylwia Kaliszewska

Nowa galeria Konkurs z języka angielskiego została dodana do albumu fotograficznego

Konkursy plastyczne i literackie   w klasach I-III

W ostatnim czasie  uczniowie klas I-III aktywnie uczestniczyli w konkursach plastycznych i literackich.  Ich osiągnięcia klasyfikują się następująco.

Powiatowy Konkurs plastyczny pn. „Kobiety, które zmieniły bieg historii”

III miejsce – Laura Murak kl.3

Powiatowy  konkurs literacki „Piękna nasza Polska cała”

I miejsce – Piotr Malinowski  kl.3

wyróżnienie – Weronika Królikowska kl.3

II miejsce Oliwia Jarosz kl.2

Gminny konkurs plastyczny pn. „ Wiosna, ach to ty?’’

I miejsce- Weronika Królikowska kl.3

II miejsce- Maria Jerzyk – kl.2

III miejsce  Aleksandra Ludwikowska – kl.3

wyróżnienie - Laura Murak kl.3

wyróżnienie - Lena Wiertel kl.1

Gminny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

I miejsce Aleksandra Ludwikowska- kl.3

Wyróżnienie  Oliwia Jarosz – kl.2

Wyróżnienie Maria Jerzyk – kl.2

Wszystkim  uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym.

Łucja Koncicka

Nowa galeria Konkursy w klasach I-III została dodana do albumu fotograficznego

• Powiatowy Konkurs Czytelniczy

29 kwietnia uczniowie klasy I i III – Patrycja Puczkowska, Lenka Kulecka, Weronika Królikowska i Jakub Gruszczyński brali udział w Powiatowym konkursie czytelniczym w Kwidzynie, którego celem było : robudzanie zainteresowań poznawczych uczniów, wyrabianie nawyku czytania,  zachęcanie rodziców do czytania dzieciom na głos.

Wszyscy uczestnicy  samodzielnie czytali lekturę   „Doktor Dolitle” –klasa III i „Plastusiowy Pamiętnik „ – klasa I   i byli wspaniale przygotowani. Zadaniem dzieci było  uzupełnienie tekstu w taki sposób, ąby był on zgodny z treścią książek. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury.

Weronika Królikowska zajęła III miejsce, Jakub Gruszczyński, Lena Kulecka i Patrycja Puczkowska otrzymali wyróżnienie. Życzymy im dalszych sukcesów.

Nowa galeria Powiatowy Konkurs Czytelniczy została dodana do albumu fotograficznego