• WIELKANOCNE TRADYCJE

Nowa galeria WIELKANOCNE TRADYCJE została dodana do albumu fotograficznego

PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W KLASIE 3

WIELKANOC to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Z Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy (święcenie pokarmów, pisanki, palemki na szczęście, śmigus-dyngus).

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne i  towarzyszy im wiele obrzędów. Po wielkim poście  ludzie z niecierpliwością czekali na odmianę. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne.

Jak co roku w naszej klasie rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych obchodzonych  w naszych domach. Dzieci podczas lekcji wykonywały lapbooki, kartki świąteczne i pisały życzenia, malowały pisanki oraz wykonały wielkanocne zajączki dla rodziców. W środę przed świętami składaliśmy sobie życzenia, a dzieci otrzymały drobne upominki. Wesołego Alleluja!

Beata Łęcka-Trzaska

• WITAJ WIOSNO!

Nowa galeria WITAJ WIOSNO! została dodana do albumu fotograficznego

Powitanie wiosny przez 3 klasę

Wiosna to wyjątkowa pora roku, która nastraja nas optymistycznie.

Każdy z nas na pewno już zauważył jej oznaki.

Widać ją zresztą wszędzie: na polach,  w lesie i w ogródku.

Wiosna to  cieplutkie słońce, pierwsze kwiaty, pierwsze pąki.

Wiosna to czas wielkich zmian i nowych porządków.

Mamy nadzieję, że Wiosna skorzysta z naszego zaproszenia i już z nami zostanie,

a my będziemy cieszyć się z ciepłych i słonecznych dni.

• WYCIECZKA DO KINA - klasy 1-3

Nowa galeria WYCIECZKA DO KINA - klasy 1-3 została dodana do albumu fotograficznego

4 kwietnia 2023 roku uczniowie z klas 1-3 wyjechali do kina HELIOS w Grudziądzu na film „Szczęście Mikołajka”.

„Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Gdy poszedł do szkoły razem z paczką zwariowanych kumpli  do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech.”

Film rozpoczyna się w latach 50. w  paryskiej kawiarni. Jean-Jacques spotyka się tam ze swoim starym przyjacielem René i razem postanawiają powołać na świat Mikołajka – bohatera serii historyjek dla dzieci, które będą razem tworzyć. Panowie rozprawiają nad jego pochodzeniem, cechami charakteru czy zainteresowaniami, nie mając jeszcze świadomości, jak ta krótka rozmowa zmieni całe ich życie. Od tego dnia rezolutny chłopiec już zawsze towarzyszy obydwu stwórcom, co w Szczęściu Mikołajka pokazane jest w sposób dosłowny. Mikołajek w każdej chwili może zejść z kartki papieru lub wyskoczyć z maszyny do pisania, by spędzić trochę czasu z Sempé, czy Gościnnym, stając się jednocześnie kimś, komu mogą się wygadać i opowiedzieć historię swojego życia. Nie jest to animacja, w której po prostu zobaczymy zabawną historię z wesołym głównym bohaterem, to po prostu hołd dla dziedzictwa pozostawionego przez Gościnnego i Sempé. Film bardzo się wszystkim podobał.

Beata Łęcka-Trzaska