• KLASA 3 SPRZĄTA ŚWIAT!

Nowa galeria KLASA 3 SPRZĄTA ŚWIAT! została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 16 – 18 września 2022 roku po raz 29 odbyła się akcja sprzątania naszej planety. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało  „Wszystkie śmieci są nasze”. Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

16 września 2022 roku uczniowie klasy III zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji ekologicznej – „Sprzątanie Świata”. Rozpoczęliśmy ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz okolice drogi do skrzyżowania. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że przez cały rok należy dbać o środowisko oraz wykorzystywać swoją wiedzę ekologiczną, aby nasza planeta była przyjaznym miejscem do życia.

• Narodowe Czytanie - "Ballady i romanse" Adama Mickiewicz

Narodowe Czytanie 2022 - W środę 7 września w naszej szkole odbyło się uroczyste czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, nawiązujące do ogólnopolskiej 11. akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Jej celem jest promowanie czytelnictwa  wśród Polaków. W tym roku lekturą Narodowego Czytania były „Ballady i romanse”. W roku 2022 również obchodzimy dwusetną rocznicę ich opublikowania. Uczniowie wszystkich  klas wraz z nauczycielami odczytali ballady: „Romantyczność”,Powrót taty” iŚwiteziankę”. Narodowe Czytanie  jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z klasycznymi pozycjami literatury.

Katarzyna Badzińska

Nowa galeria Narodowe Czytanie - Ballady i romanse została dodana do albumu fotograficznego

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

1 września wszyscy uczniowie naszej szkoły przybyli na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Z uśmiechem na twarzy witali się  po wakacjach, które, jak mówili, były wspaniałe, ale zbyt krótkie. Najmłodszym uczniom z dumą towarzyszyli rodzice. Nowy rok szkolny oficjalnie zainaugurowała dyrektor, Mariola Strzelczyk, która przywitała uczniów, a także przekazała informacje dotyczące organizacji pracy w szkole. Tego dnia uczniowie powitali nowego nauczyciela wychowania fizycznego, pana Łukasz Żuromskiego. Następnie nadszedł czas, aby pierwszoklasiści poznali swoją wychowawczynię, a także złożyli ślubowanie.  Pierwszaków powitali ich starsi koledzy z klasy czwartej, którzy obiecali im wsparcie w czasie pierwszych dni nauki. Na szczególne brawa zasłużyły panie: Łucja Koncicka i Anna Gółkowska, które obchodziły jubileusz pracy zawodowej. Życzymy im spełnienia i wytrwałości,  a także zadowolenia z podejmowanych działań na rzecz wychowanków. Na koniec pozostaje życzyć uczniom i  nauczycielom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Katarzyna Szczęsna

Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023 została dodana do albumu fotograficznego