• „Mała książka – wielki człowiek”

„Mała książka – wielki człowiek” - 09 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim  odbyła się  uroczysta lekcja w pierwszej klasie  w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się już od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dzięki WYPRAWCE CZYTELNICZEJ może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy  niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów. Tegoroczny, nowy etap kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Nasza szkoła otrzymała Wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m. in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Uczniowie klas pierwszych w tym dniu przynieśli do szkoły swoje ulubione książeczki, które czytają wraz ze swoimi rodzicami. Podsumowaniem spotkania czytelniczego było wręczenie pierwszoklasistom Wyprawki Czytelniczej.

Anna Michalska

Nowa galeria Wyprawka została dodana do albumu fotograficznego

• Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.  Co to za święto? Dlaczego obchodzimy je 11 listopada? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania w prezentacji o Święcie Niepodległości 11 listopada.https://liblink.pl/fymtynSacFŚwięto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Nasza szkoła przyłączyła się także do akcji Szkoła do hymnu. Punktualnie o 11:11 wszystkie klasy zaśpiewały hymn narodowy. Tego dnia dzieci były ubrane na galowo i miały przypięty własnoręcznie wykonany kotylion. Było bardzo uroczyście, chociaż z powodu epidemii koronawirusa inaczej niż w poprzednich latach.

Katarzyna Badzińska

Nowa galeria 11 listopada została dodana do albumu fotograficznego

• Wyjazd do Centrum Zabaw Galaktyka

INTEGRACJA, ZABAWA, NAUKA – Centrum Zabaw "GALAKTYKA” Zabawa jest jedną z najlepszych form integracji grupy. Pomaga w budowaniu zaufania oraz pozytywnych relacji między dziećmi, a także uczy współpracy. Z tą myślą w dniu 27 października klasy I-III uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Zabaw Galaktyka w Grudziądzu. W czasie pobytu uczniowie skorzystali ze strefy małego chemika, gdzie pod okiem animatorów przekonali się, że eksperymentowanie może być ciekawe i przyjemne. Wiele emocji wywołały zajęcia  na ściance wspinaczkowej. Wspinaczka rozwija zręczność oraz koordynację wszystkich części ciała, wpływa na ogólny rozwój fizyczny, uczy współpracy, koncentracji i dążenia do celu. W czasie pobytu w centrum Galaktyk nie zabrakło atrakcji połączyliśmy naukę z zabawą, która wywołała wiele radości wśród wszystkich uczestników.

Łucja Koncicka

Nowa galeria Wyjazd do Centrum Zabaw Galaktyka została dodana do albumu fotograficznego