• BAL KARNAWAŁOWY w KLASIE 2

Nowa galeria BAL KARNAWAŁOWY w KLASIE 2 została dodana do albumu fotograficznego

Zabawa karnawałowa i bal przebierańców - klasa 2

BAL KARNAWAŁOWY - długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

26 stycznia w naszej klasie pojawili się przebierańcy - każdy stój był pomysłowy. Były konkursy, zgadywanki i zabawa przy muzyce. Bawiliśmy się wyśmienicie, co widać na zdjęciach!

"W karnawale, w karnawale, dookoła wielkie bale,

Gdy muzyka pięknie gra, dobry humor każdy ma!

W naszej klasie bal maskowy jest naprawdę pomysłowy,

można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza.

Wszędzie sami przebierańcy."

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA - KLASA 2

Nowa galeria DZIEŃ BABCI I DZIADKA - KLASA 2 została dodana do albumu fotograficznego

Program artystyczny dla Babć i Dziadków z okazji ich święta przygotowany przez klasę 2

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów i radości.  Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Z powodu pandemii koronawirusa kolejny  raz w historii babcie i dziadkowie nie mogli osobiście przybyć do szkoły na przygotowaną przez swoje wnuki uroczystość.

Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Na lekcjach wykonały laurki i drobne upominki. Występy zostały nagrane i wysłane do rodziców, żeby dziadkowie w domach mogli obejrzeć przygotowaną dla nich uroczystość. 21 i 22 stycznia w dniu ich święta dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

Beata Łęcka- Trzaska

• Dzień Babci i Dziadka w klasie I

"Dla kogo ta laurka,

W słońcu, zieleni, chmurkach?

Dla kogo każda wnuczka,

Dla kogo każdy wnuczek,

Maluje dzisiaj kwiaty,

Przynosi upominek?

Dla kogo jest ten wierszyk

I życzenia od dzieci?

Już wiecie? Oczywiście!

Dla wszystkich Babć i Dziadków na świecie!"

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, mroźnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych Babć i Dziadków. Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Na to ważne święto uczniowie klasy I własnoręcznie przygotowywali upominki. Podczas pracy uczniowie opowiadali za co kochają swoje Babcie i jak wspaniale spędzają czas z Dziadkiem. Miło było przysłuchiwać się tym wspaniałym opowieściom pełnych miłości i ciepła.

Anna Gółkowska

• BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE I

W karnawale, w karnawale

Dookoła wielkie bale,

Gdy orkiestra pięknie gra,

Dobry humor każdy ma!

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. W takiej atmosferze bawili się uczniowie z klas I, w czwartek 20 stycznia 2022 roku podczas balu karnawałowego. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal był niewątpliwie okazją do ponownego zintegrowania dzieci w klasie i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń pomimo tego, że spędziliśmy go jedynie w swoim klasowym towarzystwie. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Anna Gółkowska

• W karnawale - czas na bale!

Były maski i maseczki
            Piękne stroje jak z bajeczki
            Bawiliśmy się wspaniale
            Niechaj częściej będą bale!

W dniu 13.01.2022 r. w klasie III odbył się coroczny bal karnawałowy. Wśród bawiących się barwnych postaci  można było zauważyć księżniczki, rycerzy, piosenkarki i wiele innych ciekawych kreacji. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Dzieci mogły uczestniczyć w konkursach, które wcześniej sami przygotowali. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. W trakcie balu uczniowie mogli skorzystać z słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Humor wszystkim dopisywał. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Weronika Królikowska i Piotr Kowalski. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci  z żalem opuszczały klasę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Łucja Koncicka

Nowa galeria Bal karnawałowy klasy 3 została dodana do albumu fotograficznego

• WIGILIA w KLASIE 2

Nowa galeria WIGILIA w KLASIE 2 została dodana do albumu fotograficznego

Wigilijne spotkanie w klasie 2, 16 grudnia 2021 roku

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
            Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
            Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
            Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Wigilia to bardzo magiczny i radosny dzień dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia oraz śpiewamy kolędy. Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat.

16 grudnia 2021 roku klasa druga wzięła udział we wspólnej Wigilii. Przygotowując się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia uczniowie rozmawiali o tradycjach świątecznych w ich domach, składali sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy. Był też czas na słodki poczęstunek i wręczenie prezentów-niespodzianek przygotowanych przez panią. Na koniec uczniowie wykonywali prace plastyczne różnymi technikami: aniołki, kartki świąteczne z życzeniami, choineczki i gwiazdeczki.

Beata Łęcka-Trzaska