• Flaga, godło, hymn...
          • Flaga, godło, hymn...

            Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

            11 listopada 2020 roku przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Co to za święto? Dlaczego obchodzimy je 11 listopada? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania w prezentacji o Święcie Niepodległości 11 listopada.

            https://view.genial.ly/5fa830caa99c440cf98c6d2f/presentation-untitled-geniall

            Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne obchody Święta Niepodległości 11 listopada były odmienne od tych z lat ubiegłych.

            Najbardziej znanymi symbolami narodowymi są: flaga, godło i hymn narodowy. 11 listopada na wielu domach oraz w oknach pojawiają się biało-czerwone flagi, które są znakiem integracji narodowej i pamięci o historii.

            Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości właśnie poprzez wywieszenie naszej flagi narodowej na swoich posesjach, domach, balkonach, czy tez po prostu z okna mieszkania - z zachowaniem szacunku dla naszego narodowego symbolu.

            Uroczystym obchodom Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole towarzyszyło także odśpiewanie hymnu państwowego przez wszystkich uczniów na lekcjach on line 10 listopada o godzinie 11.11.

            Katarzyna Badzińska

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Flaga, godło, hymn....

        • Święto Niepodległości w klasie III
          • Święto Niepodległości w klasie III

            „Żeby Polska była Polską” pod takim hasłem dnia 6 listopada 2020 roku uczniowie klasy trzeciej z uwagi na pandemię Coronavirusa w tym roku inaczej nią zwykle uczcili  rocznicę  Niepodległości Polski. Uczniowie  w programie muzyczno-poetyckim przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne  i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiliśmy losy naszej Ojczyzny. Zwieńczeniem tej uroczystej lekcji było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Anna Michalska

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości w klasie III.

        • Dzień Niepodległości w przedszkolu
          • Dzień Niepodległości w przedszkolu

            Dnia 10 listopada br. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Niepodległości. Z tej okazji każda z grup przygotowała krótki program artystyczny, w którym znalazły się wiersze i pieśni patriotyczne. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym online pt. "Spektakl i koncert patriotyczny". Na koniec dzieci wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu"- gdzie punktualnie o godz. 11.11 odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada w przedszkolu.

        • 11 listopada-lekcja patriotyzmu w klasie II
          • 11 listopada-lekcja patriotyzmu w klasie II

            Wychowanie patriotyczne służy budowaniu tożsamości narodowej oraz uczy przywiązania do historii i tradycji. Dlatego tak ważnym jest, aby od najmłodszych lat w otoczeniu dzieci pojawiały się symbole i barwy narodowe. W 1918 roku Polska odzyskała  niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Kierując się tym wydarzeniem w klasie II zorganizowano lekcję poświęconą obchodom  tego święta. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótką cześć artystyczną podczas której w wierszach i piosenkach przedstawili  najważniejsze elementy z historii  Polski do odzyskania niepodległości. Na lekcjach plastyki i techniki  uczniowie wykonywali prace przedstawiające symbole narodowe. Na matematyce gościły zadania o treści patriotycznej. Blok zadań oprócz przyjemności i satysfakcji uczniów z wykonywanych zadań wniósł wiele ciekawostek edukacyjnych. 

                                                                                                                                                                       Łucja Koncicka

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

        • Jesienne inspiracje w klasie II
          • Jesienne inspiracje w klasie II

            „Jesień to piękna pora roku. W ten cudowny czas liście tańczą na wietrze, a wiatr  rozwiewa chmury na niebie kołysząc równocześnie drzewa. Liście szybując  w powietrzu upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Ta przepiękna pora roku, która maluje park, las i pole. Przychodzi do nas we wrześniu i trwać będzie do grudnia”- to fragment opisu jesieni uczennicy klasy II, a także jedne z zajęć na których zajmowaliśmy się tematem jesieni. Z uwagi na pandemię Coronavirusa w  tym roku inaczej niż zawsze witaliśmy jesień. W szkolnym ogrodzie zostały zorganizowane zajęcia przyrodnicze podczas których obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie i odpowiadaliśmy na pytanie: dlaczego liście zmieniają kolor ? W klasie prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, poznaliśmy budowę liścia oraz wygląd pająka. Zebrane materiały wykorzystaliśmy podczas zajęć plastycznych wykonując w grupach portrety jesieni. Zbiory z ogrodów zainspirowały uczniów do wykonania warzywnych kukiełek. Na podsumowanie tygodnia jesieni dzieci pisały wiersze o tej ciekawej porze roku.

             Łucja Koncicka

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jesienne inspiracje w klasie II.

        • Pasowanie na przedszkolaka
          • Pasowanie na przedszkolaka

            "Bo dziewczynki i chłopaki to najfajniejsze przedszkolaki". Dnia 29.10.2020r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy 3-5 latków "Biedronek" przygotowały z tej okazji wiersze i piosenki dot. przedszkola. Na koniec najmłodsi uroczyście wypowiedziały tekst ślubowania. Wychowawca Justyna Woźniak dokonała aktu pasowania na przedszkolaka oraz wręczyła okolicznościowe dyplomy. Witamy serdecznie w gronie przedszkolaków. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na przedszkolaka.

        • Pasowanie uczniów klasy 1
          • Pasowanie uczniów klasy 1

            16 października 2020 roku odbyło się uroczyste PASOWANIE uczniów klasy 1 na uczniów Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni p. Beaty Łęckiej – Trzaski. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała w klasie  uroczysta atmosfera, wszystkie dzieci były ubrane w  stroje galowe. Niestety, z powodu panującej w kraju sytuacji epidemiologicznej uroczystość w tym roku  odbyła się bez udziału rodziców, z zachowaniem odpowiednich procedur. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, potem p. dyrektor Mariola Strzelczyk pasowała każdego ucznia  wielkim ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków przygotowanych przez rodziców.  Ta  ważna chwila na długo pozostanie w ich pamięci. Uczniowie na pewno będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Beata Łęcka-Trzaska 

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie uczniów klasy pierwszej

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            14 października 1773 roku sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej dzięki czemu, po raz pierwszy w dziejach Rzeczypospolitej, stworzono jednolity system kształcenia na trzech poziomach. Od 247 lat w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający to ważne dla oświaty wydarzenie. W tym roku szkolnym uroczystość miała inny niż zazwyczaj charakter. W trosce o bezpieczeństwo uczniów nie odbyła się tradycyjna, uroczysta akademia. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w kameralnych, klasowych gronach na platformie internetowej wykorzystywanej w naszej szkole do prowadzenia zajęć zdalnych. Podczas spotkań zaprezentowali przygotowane przez siebie autorskie wiersze i inne życzenia - niespodzianki dla nauczycieli. W dniu poprzedzającym Dzień Edukacji Narodowej dyrektor szkoły Mariola Strzelczyk podziękowała wszystkim za  dotychczasową pracę oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły, które w tym roku otrzymały panie Łucja Koncicka, Katarzyna Badzińska, Agnieszka Piotrowska, Anna Michalska, Katarzyna Szczęsna, Sylwia Kaliszewska,  Iwona Krupa, Małgorzata Januszewska, Lucyna Sochacka, Iwona Trzaska, Mieczysława Subczak oraz panowie Wojciech Hermaszewski i Dariusz Świder. Nagrodę Wójta odebrały panie Dorota Laskowska i Anna Gółkowska. Słodki poczęstunek, zorganizowany w niewielkim gronie, umilił pracownikom szkoły ten uroczysty dzień. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym najważniejsze święto polskiej oświaty będziemy mogli upamiętnić w tradycyjnej formie, a tegoroczny reżim sanitarny pozostanie już tylko wspomnieniem.

            Agnieszka Piotrowska

        • Święto "Powitanie Pani Jesieni" w klasie 1
          • Święto "Powitanie Pani Jesieni" w klasie 1

            W dniach 6-7 października 2020 roku odbyło się w klasie pierwszej ŚWIĘTO JESIENI. Najpierw byliśmy na wycieczce, podczas której uczniowie obserwowali przyrodę, zbierali liście, kasztany i żołędzie. Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Uczniowie przynieśli do klasy dary jesieni, które oglądaliśmy, nazywaliśmy i umieściliśmy w kąciku przyrodniczym.  Potem wykonywali ludziki z kasztanów i żołędzi, jesienne drzewa z kolorowymi liśćmi, korale z jarzębiny i liście techniką frotażu. Wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający panią JESIEŃ. Były także różnorodne zabawy, zadania i zagadki o tematyce jesiennej przygotowane przez wychowawczynię. Wszyscy wspaniale się bawili! Myślimy, że ciekawie i twórczo powitaliśmy Panią Jesień.

            Beata Łęcka-Trzaska

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĘTO „POWITANIE PANI JESIENI” w klasie 1.

        • Święto Jesieni w przedszkolu
          • Święto Jesieni w przedszkolu

            Święto Jesieni. Przyszła barwna pani, kolorem zaczarowała, liście z drzew zrzuciła, lato przegoniła. Dzieci z obu grup przedszkolnych w poniedziałek 5 października obchodziły „Święto Jesieni”. Barwne dary jesieni w postaci wszelakich dyń, liści czy kasztanów i żołędzi ozdobiły przedszkolne sale. Pierwszym zadaniem było przyjście do przedszkola ubranym w kolory jesieni. Następnie przedszkolaki wcieliły się w Panią Jesień i z kolorowymi wstążkami tańczyły w rytm jesiennych piosenek. Było też porządkowanie zmieszanych skarbów jesieni- kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek, a także rzut do celu kasztanem. Na koniec dzieci ozdobiły wspaniałymi kolorami Panią Jesień i jej suknię. Oficjalnie przywitaliśmy nową porę roku. Justyna Woźniak

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Jesieni w przedszkolu.

        • Święto Jesieni w klasie III
          • Święto Jesieni w klasie III

            02 października 2020 roku  klasa III zorganizowała w klasie Święto Jesieni. Z przyjemnością spotkaliśmy  się by wspólnie powitać kolejną porę roku jesień. Uczniowie przynieśli do klasy różne dary jesieni, z których wykonywaliśmy  postacie jesiennej pory roku. Poznaliśmy dary jesieni, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy  zagadki, wykonaliśmy jesienny plakat, nie zabrakło również zabaw ruchowych, przy których wszyscy świetnie się bawiliśmy. Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej. Na koniec degustowaliśmy najsmaczniejszy dar jesieni… jabłka. Anna Michalska

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Jesieni w klasie III.

        • Sprzątanie świata klas I-III
          • Sprzątanie świata klas I-III

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątanie świata klas I-III.

            „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jak co roku jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W klasach I-III jak co roku przyłączyliśmy się do akcji Sprzątania Świata. Klasy sprzątały teren w najbliższym otoczeniu. W klasie II zorganizowano warsztaty na temat segregacji odpadów pn. Segregujemy sprzątamy- zmieniamy świat. Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w  lekcji na temat;  „Ziemia nasza planeta- chrońmy ją” I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie  różniła od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

            Łucja Koncicka

            18 września 2020 roku uczniowie klasy pierwszej wzięli  udział w 27 akcji  SPRZĄTANIA ŚWIATA, która odbywała się w dniach 18-20.09 pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Działania uczniów poprzedzone były pogadanką o konieczności segregowania śmieci i dbania o środowisko, w którym przebywamy. Uczniowie poznali  oznaczenia i  kolory pojemników do segregacji śmieci oraz zapoznali się z jej zasadami. Potem wyposażeni w rękawice ochronne oczyszczali ze śmieci najbliższą okolicę - zbierali śmieci do plastikowych worków, które po zapełnieniu zabezpieczono w wyznaczonym miejscu. Akcja zakończyliśmy  podsumowaniem, że  Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

            Beata Łęcka-Trzaska

        • Narodowe czytanie
          • Narodowe czytanie

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe czytanie.

            W pierwszych tygodniach września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czytała "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Akcję przeprowadzono na lekcjach języka polskiego oraz w trakcie zajęć koła teatralnego. Uczniowie klasy IV wysłuchali fragmentów tragedii i wykonali ilustracje do tekstu. Natomiast starsi uczniowie osobiście odczytali bardziej znane dialogi i monologi na forum klasy, a uczestnicy koła teatralnego wystąpili w ogrodzie szkolnym. Joanna Kordowska

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

            1 września rozpoczęliśmy nowy, inny niż wszystkie dotychczas, rok szkolny. W wypełnionych od kilku miesięcy głuchą ciszą szkolnych korytarzach ponownie rozległ się dziecięcy gwar, ale zabrakło tradycyjnej akademii inaugurującej kolejny rok szkolny. Trwająca pandemia wymusiła konieczność zorganizowania nauczania w sposób zapewniający bezpieczeństwo uczniom i pracownikom szkoły, co dla nich samych oznacza funkcjonowanie w nowej rzeczywistości, zdeterminowanej przez ścisły reżim sanitarny. Uczniowie podczas spotkań klasowych z wychowawcami zostali zapoznani z obowiązującymi  procedurami, zasadami bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, podzielili się także wakacyjnymi wrażeniami. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego to także jubileusz czterdziestolecia  pracy zawodowej pana Jacka Fryczyńskiego, który z rąk dyrektor szkoły Marioli Strzelczyk odebrał gratulacje i symboliczny bukiet kwiatów. Po dzisiejszym, pełnym emocji dniu, przystępujemy do tradycyjnej, stacjonarnej formy nauczania żywiąc nadzieję, że odmieniany od długiego czasu  przez wszystkie przypadki koronawirus nie zmieni ponownie naszych planów.

            Agnieszka Piotrowska

        • Zakończenie roku szkolnego 2019-2020
          • Zakończenie roku szkolnego 2019-2020

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2019-2020.

            26 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim, podobnie jak uczniowie wszystkich szkół w Polsce, zakończyli bieżący rok szkolny.  Tym razem jednak, z uwagi na wprowadzony przez Ministra Zdrowia wzmożony reżim sanitarny, uroczystość miała inny niż w poprzednich latach charakter. Uczniowie poszczególnych klas, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, odbierali świadectwa w specjalnie przygotowanym do tego szkolnym ogrodzie.  Mimo ograniczeń piękna pogoda, świeże powietrze i pierwsze klasowe spotkania po długim okresie zdalnego nauczania wzbudzały u wszystkich wiele emocji.  Po oficjalnej części wychowawcy przypomnieli swoim podopiecznym zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów wodnych i innych aktywności oraz bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej. Oprócz świadectw wyróżnieni w nauce i sporcie uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium. Ósmoklasistom, którzy w dniu dzisiejszym stali się absolwentami, towarzyszyli  w pożegnaniu  Wójt Gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska, Dyrektor Szkoły Mariola Strzelczyk, wychowawca oraz rodzice.  Swoją obecność w  historii szkoły zaznaczyli wręczonym na ręce pani dyrektor pamiątkowym tablo i posadzeniem drzewka w szkolnym ogrodzie. Wykonany przez nich symboliczny rzut biretami oficjalnie rozpoczął tegoroczne wakacje.

        • Dzieci Seniorom
          • Dzieci Seniorom

            „Dzieci Seniorom”  - jedenaste wydanie uroczystości w Nebrowie Wielkim - 20 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim po raz jedenasty spotkali się mali i duzi mieszkańcy okolicznych wsi. Tłusty czwartek, który zgodnie ze staropolską tradycją rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, w gminie Sadlinki ma wyjątkowy charakter. Każdego roku przy wspólnym, szkolnym stole zasiadają Seniorzy, ich dzieci, wnuki i prawnuki, by wspólnie świętować dzień dedykowany tym najstarszym. Dyrektor Szkoły Mariola Strzelczyk powitała tłumnie przybyłych na uroczystość gości - Zastępcę Wójta Łukasza Szczepanowskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sadlinkach – Andrzeja Rupietę, radnych gminy Sadlinki, sołtysów wsi Nebrowa Wielkiego i okolic,  oraz przewodniczących Rady Szkoły i Rady Rodziców.  Najcieplejsze słowa skierowała  jednak do bohaterów spotkania - Seniorów, życząc im niekończącej się radości ze wspólnych chwil spędzanych w gronie najbliższych, zdrowia i umiejętności dzielenia się mądrością wynikającą z życiowych doświadczeń. Następnie uroczystej inauguracji uroczystości dokonał Zastępca Wójta Gminy Sadlinki Łukasz Szczepanowski, który  podziękował organizatorom za przygotowanie tak ważnej  inicjatywy jednoczącej społeczność lokalną i podkreślającej udział osób starszych w  życiu rodzinnym i społecznym. Samym Seniorom Łukasz Szczepanowski życzył zdrowia, które ma w życiu największą wartość, miłości oraz obecności bliskich, by nikt nigdy nie doświadczał poczucia osamotnienia. Po licznych życzeniach płynących w kierunku Seniorów z serc zaproszonych gości nadszedł czas na degustację pączków i domowych ciast oraz prezentację przygotowanych przez uczniów naszej szkoły występów artystycznych. Wesołe piosenki, wiersze i tańce w wykonaniu przedszkolaków, uczniów, członków koła teatralnego i zespołu muzycznego Wiolino na zmianę  rozczulały i rozśmieszały publiczność, która gromkimi brawami podziękowała dzieciom za ich trud włożony w przygotowanie przedstawienia. Oprawę muzyczną uroczystości uświetnił także koncert „Biesiada polska” zespołów Muzyczne Skrzaty ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Kwidzyna oraz Fonika ze Szkoły Podstawowej w Sadlinkach, które wykonały dobrze wszystkim znane utwory, między innymi „W zielonym gaju”, „Gdybym miał gitarę” czy „Gdzie strumyk płynie z wolna”. Dużym zainteresowaniem cieszył się recital „Wspomnień czar”Agnieszki Perehudy, która zaśpiewała najpiękniejsze przeboje lat 70 i 80. W coroczną organizację obchodów uroczystości zaangażowani są nie tylko uczniowie, którzy przygotowują specjalny występ, ale także ich mamy oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które wspólnymi siłami przygotowują słodki poczęstunek. To jeden z najważniejszych aspektów dydaktycznych tego święta - pokazanie młodemu pokoleniu, jak dużo można zrobić dla innych podejmując współpracę z ludźmi oraz w jaki sposób należy tworzyć i podtrzymywać więzi w lokalnej społeczności. Szacunek dla ludzi starszych to nadrzędna wartość, jaką dorośli powinni przekazać młodemu pokoleniu. Podejmowane w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim działania związane z organizacją uroczystości "Dzieci Seniorom" pozwalają już u najmłodszych uczniów zaszczepić zamiłowanie do miejscowej tradycji i zrozumieć istotę ludzkiego przemijania. Za kilkadziesiąt lat to właśnie oni zajmą przy szkolnym stole miejsca Seniorów, by delektować się smakiem regionalnych pączków i występami kolejnych pokoleń. Agnieszka Piotrowska                                       

        • Szkoła blisko pracy
          • Szkoła blisko pracy

            Dnia 6.02.2020  uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w kolejnej edycji projektu edukacyjno – zawodowego „Szkoła bliska pracy” zorganizowanego przez firmę LACROIX Electronics, AIR FRANCE, we współpracy z samorządem miasta Kwidzyna i wszystkimi gminami w powiecie kwidzyńskim. Celem projektu są działania zmierzające do poprawy edukacji i kształcenia na kierunkach technicznych. W ramach promocji kształcenia zawodowego uczniowie mogli zobaczyć fabrykę LACROIX Electronics, poznać specyfikę jej działalności i ewentualnej perspektywy zatrudnienia. Ponadto uczniowie brali udział w mini warsztatach z elektroniki. Następne spotkanie odbędzie się w naszej szkole i napiszemy o naszych wrażeniach z tego wydarzenia. Wojciech Hermaszewski   

        • Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

          W dniu 03.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Wycieczka była nagrodą dla 45 uczniów klas IV-VIII za najlepsze wyniki nauczania. Uczniowie odwiedzając wszystkie stanowiska w Centrum EXPERYMENTU wykonywali wiele doświadczeń, a tym samym odkrywali osiągniecia techniki i nauki. Wszystkim uczestnikom wycieczki towarzyszyła wielka radość z udanych doświadczeń i odkryć. Na zakończenie wycieczki jednogłośną decyzją, uczniowie odwiedzili MacDonald’s, gdzie posilili się wybranymi smakołykami.

          Mariola Strzelczyk